Krievijas hokejisti izcīna PČ zelta medaļas

Pasaules hokeja čempionāta finālspēlē šovakar Helsinkos Krievijas izlase ar 6:2 pārspēja Slovākijas valstsvienību, izcīnot desmito uzvaru desmit mačos šajā turnīrā.

Krievija un Slovākija 6:2 (1:1, 3:0, 2:1).
Sjomins (Ovečkins, Dacjuks, 10), Perežogins (Popovs, 27), Tereščenko (Širokovs, Žerdevs, 34), Sjomins (Dacjuks, 37), Dacjuks (Ovečkins, Sjomins, 44), Malkins (Ņikuļins, Ņikitins, 59); Hara (Surovijs, 2), Hara (Surovijs, Šatans, 50, vair.).
Vārtsargi: Varlamovs (31/29) - Laco (33/28), Hamerlīks (9/8).
Soda minūtes: 2-4.

Gaidītā Krievijas izlases ofensīva nepagua sākties, jo jau 66. sekundē mača rezultātu atklāja slovāku aizsargs Zdeno Hara. Pirmās trešdaļas turpinājumā Krievijas hokejisti uzbruka krietni vairāk, pāris labas izdevības neizmantoja Jevgeņijs Malkins, tomēr 10. minūtē pēc Aleksandra Ovečkina piespēles izlīdzinājumu panāca Aleksandrs Sjomins. Perioda otrajā pusē arvien vairāk iespēlējās krievu vadošās maiņas, tomēr Janu Laco pirmajās 20 minūtēs vairāk pārspēt neizdevās.

Otrajā trešdaļā Krievijas izlases pārsvars beidzot pārvērtās vārtu guvumos. 7. minūtē vārtu priekšā pie Laco atvairītās ripas pirmais bija Aleksandrs Perežogins, 14. minūtē pēc pretinieku zonā atņemtas ripas teicamu saspēli ar precīzu metienu noslēdza Aleksejs Tereščenko, bet pēc nepilnām divarpus minūtēm Pāvels Dacjuks izkārtoja otro vārtu guvumu Aleksandram Sjominam.

Jau trešā perioda 4. minūtē Pāvels Dacjuks guva piektos vārtus un pēc nepilnas minūtes Laco vietā slovāku vārtos stājās Peters Hamerlīks. Trešdaļas 10. minūtē Zdeno Hara skaitliskajā vairākumā vienus vārtus atspēlēja, bet pēdējo vārdu teica Jevgeņijs Malkins, kurš nepilnas divas minūtes līdz mača beigām panāca 6:2.

Atgādinām, ka mačā par bronzas medaļām šodien Čehijas izlases hokejisti ar 3:2 pieveica Somijas valstsvienību.