Latvijas basketbolistes mača galotnē zaudē Lietuvai

Pārbaudes spēlē, gatavojoties Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīram, Latvijas valstsvienības basketbolistes «Arēnā Rīga» ar 74:79 zaudēja Lietuvas izlasei.

Latvija un Lietuva 74:79 (16:29, 41:43, 55:63).
Kārkliņa 17 (s.m. - 13/13, 4 kļūdas), Putniņa 15 (6 atl.b.), Jansone 14, Niedola 6, Krastiņa 6, Šteinberga 6, Vītola 5 (4 kļūdas), Eibele 3 (4 rez. piesp.), Reke 2; Petronīte 24 (s.m. - 14/15, 10 atl.b.), Paugaite 14 (11 atl.b.), Solopova 11.

Mača pirmajās desmit minūtēs lietuvietes diezgan viegli tika pie brīviem metieniem un viegli krāja punktus, kamēr Latvijas izlase zaudēja cīņu zem groziem un pieļāva kļūdas uzbrukumā. Tomēr otro ceturtdaļu mājinieces sāka ar 13:2 izrāvienu, samazinot rezultāta starpību līdz diviem punktiem (29:31), bet trīs minūtes līdz ceturtdaļas beigām pēc diviem ātrajiem uzbrukumiem latvietes izvirzījās vadībā ar 37:33.

Pēc puslaika latvietēm bija -2 (41:43), bet trešās ceturtdaļas sākumā Lietuvas basketbolistes atkal tika pie viegliem punktiem un spēja atjaunot desmit punktu pārsvaru (46:56). Pirms pēdējām desmit minūtēm latvietēm bija -8 (55:63), bet pēdējās ceturtdaļas ievadā Latvijas komanda pietuvojās līdz 66:68.

Trīsarpus minūtes līdz cīņas beigām mājinieces rezultāta starpību samazināja līdz minimumam (70:71), bet 31 sekundi līdz finālsirēnai rezultāts bija 73:76 un bumba latvietēm. Kristīnes Kārkliņas metiens pēc caurgājiena nebija sekmīgs, bet Gintare Petronīte atbildēja ar diviem precīziem soda metieniem.

Atgādinām, ka pirmajās pārbaudes spēlēs Latvija pagājušās nedēļas nogalē Paņevežā ar 69:74 zaudēja Baltkrievijai, bet ar 77:74 pieveica Lietuvu.

No 29. maija līdz 2. jūnijam Latvijas izlase piedalīsies pārbaudes turnīrā Slovākijā, bet pēdējās pārbaudes spēles pirms Eiropas čempionāta kvalifikācijas Latvijas izlase aizvadīs no 6. līdz 8. jūnijam, kad turnīrā Lietuvā spēkosies ar Lietuvu, Spāniju un Zviedriju.

Pagaidām vēl nav oficiāli zināms, vai Latvijas izlasei šovasar palīdzēs Zane Tamane, kura piektdien tika atlaista no Sieviešu nacionālās basketbola asociācijas (WNBA) komandas Fīniksas «Mercury».