Maiami «Heat» kļūst par NBA čempioniem, MVP - Džeimss

Par NBA čempioniem otro reizi kluba pastāvēšanas vēsturē pagājušajā naktī kļuva Maiami «Heat» komanda, bet par finālsērijas vērtīgāko spēlētāju tika atzīts Lebrons Džeimss.

Finālsērijas piektajā spēlē «Heat» basketbolisti savā laukumā ar 121:106 pārspēja Oklahomsitijas «Thunder», sērijā triumfējot ar 4-1.

Uzvarētājiem ar triple double izcēlās Džeimss, kurš guva 26 punktus, izcīnīja 11 atlēkušās bumbas un atdeva 13 rezultatīvas piespēles. 24 punktus guva Kriss Bošs, 23 punktus pievienoja Maiks Millers, bet 20 punkti bija Dveina Veida kontā. «Thunder» rindās ar 32 punktiem un 11 bumbām zem groziem izcēlās Kevins Durents, bet pa 19 punktiem guva Rasels Vestbruks un Džeimss Hārdens.

Jau no mača pirmajām minūtēm «Heat» komanda ieguva vadību, kas otrās ceturtdaļas vidū sasniedza 17 punktus (53:36). Trešās ceturtdaļas sākumā «Thunder» pietuvojās līdz 56:61, taču ceturtdaļas beigās mājiniekiem bija jau +26 (93:67), tādejādi pirms pēdējām 12 minūtēm mača liktenis praktiski bija izšķirts.

Atgādinām, ka finālsērijas pirmajā mačā «Thunder» savā laukumā uzvarēja ar 105:94, bet otrajā spēlē «Heat» viesos revanšējās ar 100:96. Sērijas nākamajās trīs spēlēs Maiami laukuma saimnieki bija pārāki ar 91:85, 104:98 un 121:106.

«Heat» par NBA čempionvienību kļuva otro reizi kluba vēsturē - pirmoreiz tas izdevās 2006. gadā, kad komandu pretī titulam veda Veids un Šakīls O'Nīls.