Nepārspējamā Spānija ieraksta jaunu lappusi futbola vēsturē

Eiropas futbola čempionāta finālmačā šovakar Kijevas olimpiskajā stadionā Spānijas izlase ar 4:0 pārspēja Itālijas valstsvienību, trešoreiz kļūstot par kontinenta čempionvienību.

Tādejādi Spānijas valstsvienība kļuvusi par pirmo komandu futbola vēsturē, kas spējusi triumfēt trīs lielajos turnīros pēc kārtas - 2008. gada Eiropas čempionātā, 2010. gada Pasaules kausa finālturnīrā un šīgada Eiropas čempionātā. Turklāt Spānija ir pirmā komanda, kas spējusi uzvarēt Eiropas čempionātos divreiz pēc kārtas.

Spānijas futbolisti maču iesāka aktīvāk un pirmā reālā izdevība atklāt mača rezultātu bija Čavi Ernandesam, taču bumba lidoja pāri vārtiem. Bet 14. minūtē pēc Andresa Injestas piespēles soda laukumā bumbu panāca Fransesks Fabregass un kritienā piespēlēja Davidam Silvam, kurš panāca 1:0. Pēc zaudētajiem vārtiem itālieši aktivizējās, taču līdz reāliem vārtu gūšanas momentiem netika. Arī Spānijas izlases negrasījās «iesēsties» aizsardzībā un turpināja veidot uzbrukumus, bet 41. minūtē pēc lieliskas Čavi Ernandesa piespēles pārsvaru dubultoja Hordi Alba, gūstot savus pirmos vārtus valstsvienības sastāvā - 2:0.

Otrā puslaika sākumā divas teicamas iespējas samazināt rezultāta starpību neizmantoja uz maiņu uznākušais Itālijas izlases uzbrucējs Antonio di Natale, tomēr arī Spānijas futbolisti nepalika atbildi parādā un radīja izdevības, lai gūtu trešos vārtus. Turklāt puslaika vidū savainojumu guva Itālijas izlases pussargs Tjagu Mota, atstājot savu komandu mazākumā, jo visas trīs maiņas jau bija izdarītas. 84. minūtē pēc kārtējās lieliskās Čavi Ernandesa piespēles trešoreiz Džanluidži Bufonu pārspēja Fernando Toress, kurš tikai pirms brīža bija devies laukumā - 3:0, bet 88. minūtē Toress atstāja bumbu Huanam Matam, kas uzstādīja spēles galarezultātu - 4:0.

Atgādinām, ka pusfināla mačos Spānija pēcspēles sitienu sērijā ar 4:2 pieveica Portugāli, bet Itālija ar 2:1 uzvarēja Vāciju.