Tuvākajos gados pakāpeniski izzudīs interfeiss BIOS

CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Foto: Scanpix/Reuters

Tuvākajos gados pakāpeniski izzudīs interfeiss BIOS, dodot vietu platformai UEFI, kas pārstāv jauna veida interfeisu starp mikroprogrammām, aprīkojumu un datora operētājsistēmu.

Kā atgādina «BBC News», BIOS (saīsinājums no Basic Input/Output System – Pamata ievades/izvades sistēma) tika izstrādāts 1979. gadā kompānijas IBM datoru klonu savienošanai. Ja toreiz BIOS uzdevums bija vispirms apstrādāt IBM kodu, tad tagad sistēmas galvenais uzdevums ir operētājsistēmas ielāde datorā. Lielākoties tā, protams, ir «Windows».
 
Vienlaikus BIOS joprojām satur virkni senu kodu un slikti atpazīst lielu daļu jaunākā aprīkojuma, piemēram, perifērās USB ierīces. Tomēr galvenā problēma ir datora ielādes procesa ilgums, kas aizņem pusminūti vai vairāk.

Pēc ekspertu domām, jau nākamgad jaunajiem datoriem sāks uzstādīt sistēmu UEFI (Unified Extensible Firmware Interface). Šis mikroprogrammu, aprīkojuma un operētājsistēmas interfeisa veids, ko sākotnēji sauca EFI, tika izstrādāts deviņdesmito gadu vidū korporācijā «Intel» platformai «Itanium». Pašlaik EFI izstrādāšanu pārrauga organizācija «Unified EFI Forum» (UEFI), raksta «BBC News». Gaidāms, ka UEFI interfeisa ieviešana ļaus ievērojami saīsināt operētājsistēmu ielādes laiku – līdz dažām sekundēm.

www.pok.lv

Citu UEFI priekšrocību vidū, salīdzinot ar BIOS, portāls piemin pārvaldes ar peli funkciju, daudzvalodu interfeisu un vēl citas iespējas.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu