«VEF Rīga» LBL finālu sāk ar uzvaru Ventspilī

Latvijas Basketbola līgas (LBL) finālsērijas pirmajā spēlē šodien tikās BK «Ventspils» un «VEF Rīga» komandas.

Uzvaru ar rezultātu 79:70 izbraukumā izcīnīja «VEF Rīga» basketbolisti, sērijā līdz četrām uzvarām izvirzoties vadībā ar 1-0.

Pirmā ceturtdaļa pagāja līdzīgā cīņā, par ko arī liecina neizšķirts rezultāts, kas tika fiksēts četras reizes. Pēc spēlētām desmit minūtēm 15:15.

Otrajā ceturtdaļā viesi ieguva vairāku punktu pārsvaru. Vispirms 20:15, vēlāk 22:17, 27:17, 31:22, bet, ejot lielajā pārtraukumā, Vefiņam +8 (36:28).

Mača otrajā puslaikā vadību saglabāja viesi, tiesa gan, laukuma saimnieki jau sākumā pietuvojās līdz 38:36. Vēlāk Efedžuku «Ventspils» mīnusus samazināja līdz -1 (43:42), taču pirms pēdējās ceturtdaļas mājinieki vadību nespēja atgūt - 56:52.

Izšķirošie notikumi risinājās pēdējās desmit minūtēs. Ceturtdaļas vidū «rīdziniekiem» bija +1 (65:64), nedaudz vēlāk +6 (72:66), bet visā mačā uzvara ar 79:70.

Uzvarētājiem rezultatīvākais ar 17 punktiem bija Artjoms Parahovskis, savukārt «Ventspils» kluba rindās 24 punktus sameta Oricevejinmi Efedžuku.