U-19 izlase pasaules čempionātu sāk ar uzvaru

Pasaules U-19 čempionāta apakšgrupu pirmā posma pirmajā spēlē Latvijas jaunie basketbolisti šovakar Valmierā ar 85:67 pieveica Taivānas vienaudžus.

Latvija un Taivāna 85:67 (25:20, 42:33, 66:47).
Timma 23 (14 atl.b.), Bertāns 13 (7 atl.b.), Dukulis 10 (12 atl.b.), Vecvagars 10 (6 rez. piesp., 5 kļūdas), Siliņš 8, Helmanis 8, Brēmers 6 (6 kļūdas), Apsītis 5; Hu 18, Čens 11.

Visā spēlē latvieši cīņu zem groziem uzvarēja ar 57 pret 17, tomēr tika pieļautas 25 kļūdas (Taivānai - 14), bet no soda metienu līnijas jaunie Latvijas basketbolisti trāpīja tikai 12 no 30 metieniem.

Latvijas U-19 komanda jau no spēles pirmajām minūtēm dominēja zem abiem groziem, taču taivānieši atbildēja ar agresīvu aizsardzību un ātriem uzbrukumiem, kuri bieži vien beidzās ar sarežģītiem, bet precīziem metieniem. Lai gan pārsvars latviešiem bija arī rezultātā, tomēr tas neļāva justies drošiem par panākumu.

Vienu no Latvijas komandas līderiem Dāvi Bertānu pirmajā puslaikā Taivānas komanda gandrīz neitralizēja (seši punkti), taču Jānis Timma bija neapturams - 19 punkti un septiņas atlēkušās bumbas. Pēc nospēlētām 20 minūtēm Latvijas izlase cīņu par atlēkušajām bumbām uzvarēja ar 32 pret 9, taču kļūdu bija par piecām vairāk (12 pret 7).

Trešajā ceturtdaļā latviešiem izdevās palielināt pārsvaru, lai gan taivānieši nepadevās un turpināja spēlēt agresīvi gan uzbrukumā, gan aizsardzībā. Ceturtdaļas otrajā pusē Latvijas komanda no 54:40 panāca 63:40, lielā mērā izšķirot spēles likteni. Pirms pēdējām desmit minūtēm mājiniekiem bija +19 (66:47), bet pēdējā ceturtdaļā nebūt ne vieglā uzvara tika nosargāta.

B apakšgrupas pirmajā spēlē šodien Austrālijas jaunie basketbolisti pārliecinoši ar 73:49 pieveica Argentīnas U-19 komandu.

Nākamo spēli Latvijas U-19 basketbolisti aizvadīs piektdien, kad tiksies ar Austrālijas vienaudžiem, bet sestdien pretī stāsies Argentīnas vienaudži.