U-19 basketbolisti pārspēj arī Austrālijas vienaudžus

Pasaules U-19 čempionāta otrajā apakšgrupas spēlē šovakar Valmierā Latvijas jaunie basketbolisti ar 78:68 pieveica Austrālijas vienaudžus, izcīnot otro panākumu turnīrā.

Latvija un Austrālija 78:68 (18:15, 35:32, 64:49).
Vecvagars 24 (6 rez. piesp., 6 kļūdas), Bertāns 22 (5 atl.b.) , Dukulis 20 (7 atl.b.), Magone 5, Helmanis 4 (5 atl.b.), Timma 2, Brēmers 1; Krīks 20 (4 rez. piesp.), Hadziomerovičs 14, Drmičs 12, Grīnvuds 10 (4 kļūdas).

Pirmās desmit minūtes pagāja Dāvja Bertāna zīmē - viņš trāpīja četrus no pieciem trīspunktu metieniem, gūstot 12 no 18 Latvijas izlases punktiem. Tas ļāva mača sākumā iegūt septiņu punktu pārsvaru (13:6 un 15:8), tomēr pārējiem ar tālmetieniem tik labi neveicās un līdz ceturtdaļas beigām mājinieku pārsvars saruka līdz trim punktiem (18:15).

Otrajā ceturtdaļā potītes savainojumu guva austrāliešu saspēles vadītājs Grīnvuds, bet Latvijas U-19 izlases pārsvars sasniedza jau astoņus punktus (27:19). Tomēr turpinājumā Austrālijas komandai izdevās samazināt rezultāta starpību un ar tālmetieniem tika panākts neizšķirts - 31:31.

Trešās ceturtdaļas pirmajā pusē latvieši veica izrāvienu 14:3 un ieguva jau 14 punktu pārsvaru (49:35). Vienubrīd Latvijas junioriem bija pat +18 (58:40), bet pirms pēdējās ceturtdaļas + 15 (64:49). Pēdējās desmit minūtēs Austrālijas jaunie basketbolisti nepadevās, tomēr tuvāk par deviņu punktu starpību tā arī netika (65:74).

Šodien B apakšgrupas otrās spēļu dienas pirmajā mačā Argentīnas jaunie basketbolisti ar 80:69 pieveica Taivānu.

Atgādinām, ka ceturtdien turnīra pirmajā spēlē Latvijas U-19 izlase ar 85:67 pārspēja Taivānas vienaudžus.

Apakšgrupas pēdējo spēli Latvijas komanda aizvadīs sestdien, plkst. 20.30, kad Valmierā uzsāks cīņu pret Argentīnu.