BK «Ventspils» pirmā uzvara Eiropas Izaicinājuma kausā

Eiropas Izaicinājuma kausa izcīņas turnīra D apakšgrupas spēlē šovakar BK «Ventspils» savā laukumā ar 69:56 pieveica Ungārijas komandu Pakšas «Atomeromu SE».

BK «Ventspils» un Pakšas «Atomeromu SE» 69:56 (18:11, 30:27, 47:40).
Jangs 23 (metieni - 9/20, 6 pārtv.b.), Grejs 14, Vilards 9 (11 atl.b.), Bērziņš 8, Strēlnieks 6 (6 rez. piesp.), Meiers 4 (7 atl.b.), Laksa 3, A. Strēlnieks 2; Kouls 19, Viljamss 13 (5 atl.b., 4 rez. piesp.).

«Ventspilnieki» ar teicamu spēli aizsardzībā pirmās ceturtdaļas vidū izvirzījās vadībā ar 10:2, bet pēc nospēlētām desmit minūtēm mājiniekiem bija +7 (18:11). Otrās ceturtdaļas vidū laukuma saimnieki pieļāva vairākas kļūdas un ļāva «Atomeromu SE» veikt izrāvienu 9:0, tādejādi «Ventspils» nonāca zaudētājos ar 21:22. Tomēr pirms lielā pārtraukuma septiņus punktus pēc kārta guva mājinieki, atgūstot trīs punktu vadību (30:27).

Trešās ceturtdaļas sākumā «Ventspils» komanda nonāca zaudētājos ar 34:40, taču ceturtdaļas turpinājumā laukuma saimnieki veica izrāvienu 13:0 un pirms pēdējām desmit minūtēm «ventspilniekiem» bija +7 (47:40). Pēdējās ceturtdaļas vidū mājiniekiem bija vairs tikai divu punktu pārsvars (52:50), tomēr Janga, Bērziņa un Greja precīzie uzbrukumi trīs minūtes līdz cīņas beigām palīdzēja panākt +9 (61:52), bet atlikušajā laikā uzvaru izdevās nosargāt.

D apakšgrupas otrās spēļu nedēļas otrajā mačā šovakar Krievijas komanda BK «Ņižņij novgorod» savā laukumā ar 85:73 pārspēja Ukrainas klubu Južnijas «Himik».

Atgādinām, ka pagājušajā nedēļā BK «Ventspils» viesos ar 67:81 zaudēja «Himik», bet «Atomeromu SE» savā laukumā ar 83:72 pieveica BK «Ņižņij novgorod».

Nākamajā Eiropas Izaicinājuma kausa spēlē BK «Ventspils» nākamo otrdien savās mājās uzņems BK «Ņižņij novgorod».