«Dinamo» trešais zaudējums sērijā, ceturtdien Rīgā derēs tikai uzvara

KHL Gagarina kausa izcīņas pirmās kārtas sērijas piektajā spēlē šovakar Rīgas «Dinamo» hokejisti ar 3:4 zaudēja Ņižņijnovgorodas «Torpedo», sērijā līdz četrām uzvarām nonākot zaudētājos ar 2-3.

Rīgas «Dinamo» un Ņižņijnovgorodas «Torpedo» 3:4 (2:3, 0:1, 1:0).
Hosa (Galviņš, 5), Luceniuss (Hosa, vair., 14), Sprukts (Karsums, Galviņš, 57, vair.); Hietanens (Ugarovs, Ternbergs, 3, vair.); Gorbunovs (Krikunovs, 9), Krikunovs (Ternbergs, 20), Varnakovs (Nilsons, Hiršovics, 36, vair.).
Vārtsargi: Jučers (20/16) - Kovaļs (33/30).
Soda minūtes: 8-8.

Jau mača 62. sekundē pēc Reķa noraidījuma viesi palika mazākumā un savu izdevību «Torpedo» izmantoja - Jūso Hietanens atklāja spēles rezultātu (0:1). Pagāja tikai nedaudz vairāk par pusotru minūti un ar metienu no zilās līnijas mājinieku vārtsargu Kovaļu pārsteidza Marcels Hosa - 1:1.

Trešdaļas vidū «rīdzinieki» izturēja skaitlisko mazākumu, taču jau pēc brīža Krikunova piespēli vārtu priekšā izmantoja Vladimirs Gorbunovs - 1:2, tomēr perioda 14. minūtē vairākumu realizēja «Dinamo», kad pirmos vārtus šosezon KHL guva Niklass Luceniuss - 2:2. Turpinājumā viesi izturēja divas minūtes mazākumā, taču divas sekundes līdz trešdaļas beigām Iļja Krikunovs trešoreiz pārspēja Jučeru - 2:3.

Otrajās 20 minūtēs «rīdzinieki» uzbruka vairāk, izveidoja arī vairākas labas izdevības, tomēr pārspēt Kovaļu neizdevās. Turpretī viesi pārsvarā atbildēja ar retiem pretuzbrukumiem. Taču trešdaļas izskaņā Bičevskis viesu zonā nopelnīja noraidījumu un «Torpedo» otro reizi šajā mačā realizēja vairākumu, kad savus piektos vārtus play-off guva Mihails Varnakovs - 2:4.

Trešajā periodā «Dinamo» centieni atspēlēties atdūrās pret laukuma saimnieku pārdomāto un precīzo spēli aizsardzībā. Trešdaļas otrajā pusē viesi ieguva tiesības uz vairākumu, tomēr arī šoreiz izmantot viena vīra pārsvaru «rīdziniekiem» neizdevās. Arī mača beigās Latvijas komanda ieguva vairākumu un šoreiz pēc Rautakallio pieprasītā minūtes pārtraukuma no Karsuma piespēles rezultāta starpību samazināja Jānis Sprukts - 3:4. Pēdējās sekundēs viesi nomainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju un radīja pat iespēju izglābt maču, taču šoreiz «Torpedo» komanda panākumu nosargāja.

Sērijas sestā spēle notiks ceturtdien «Arēnā Rīga», bet, ja sērijā būs nepieciešama arī septītā spēle, tad tā sestdien risināsies Ņižņijnovgorodā.