Latvijas hokejisti vēlreiz pieveic Dāniju

Pārbaudes spēlē hokejā piektdienas vakarā Latvijas izlase izbraukumā Vojenses pilsētā ar 4:1 uzvarēja Dānijas valstsvienību.

Latvija un Dānija 4:1 (1:0, 2:0, 0:1).
Indrašis (Jakovļevs, 15), Bukarts (Bērziņš, 31, vair.), Cipulis (36), Jass (Tribuncovs, 60, t.v.); Likeskovs (Starkovs, Grenvalds, 58).
Vārtsargi: Jučers (24/23) - S. Nīlsens (26/23).
Soda minūtes: 6-10.
Skatītāji: 1 407

Dānijas hokejisti spēli iesāka ar lielu apņēmību revanšēties par trešdien piedzīvoto neveiksmi, tomēr pirmās trešdaļas 15. minūtē pēc cīņas vārtu priekšā ripu mājinieku vārtos iebakstīja Miks Indrašis - 1:0. Perioda izskaņā Latvijas komanda ieguva skaitlisko pārsvaru, tomēr palielināt pārsvaru viesiem neizdevās.

Otrās trešdaļas sākumā Latvijas izlase ieguva tiesības uz vairākumu, taču labākā iespēja radās brīdī, kad pretinieki tika noķerti uz neveiksmīgu maiņu. Juris Štāls un Koba Jass izskrēja divatā pret dāņu vārtsargu, tomēr Jasam pēdējā brīdī metienu neļāva izdarīt mājinieku aizsargs. Perioda vidū viesi vēlreiz nopelnīja vairākumu un šoreiz pēc Armanda Bērziņa piespēles no vārtu priekšas ripu vārtos raidīja Roberts Bukarts - 2:0.

Turpinājumā pāris epizodēs viesus no vārtu zaudējuma glāba Māris Jučers, turklāt Latvijas hokejisti divas minūtes cīnījās mazākumā. Bet trešdaļas 6. minūtē elegantus vārtus guva Mārtiņš Cipulis, kurš viduszonā izcīnīja ripu, apspēlēja divus dāņu hokejistus un pārspēja arī vārtsargu Simonu Nīlsenu - 3:0.

Trešajā periodā abām komandām bija iespēja spēlēt vairākumā, taču viena vīra pārsvaru realizēt neizdevās. Latvijas komandā vistuvāk panākumam bija Indrašis, kurš trāpīja pa vārtu pārliktni, bet divarpus minūtes līdz spēles beigām dāņi vienus vārtus tomēr atspēlēja - Jučeru pārspēja Kims Likeskovs (3:1). Pēdējā minūtē mājinieki nomainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju un savus pirmos vārtus valstsvienības rindās guva Koba Jass - 4:1.

Par labākajiem spēlētājiem šajā mačā tika atzīti Roberts Bukarts (Latvija) un Daniels Nīlsens (Dānija).

Atgādinām, ka trešdien abu komandu pirmajā tikšanās reizē Odenses pilsētā Latvija pieveica Dāniju ar 2:1.

Nākamās pārbaudes spēles Latvijas hokejisti aizvadīs 20. un 21. aprīlī, kad «Euro Hockey Challenge» turnīra ietvaros tiksies ar Krievijas izlasi.