«VEF Rīga» uzvar papildlaikā, solis līdz zelta medaļām

Latvijas Basketbola līgas (LBL) finālsērijas trešajā spēlē šovakar «VEF Rīga» savā laukumā ar 105:100 papildlaikā pieveica BK «Ventspils» komandu, sērijā līdz četrām uzvarām izvirzoties vadībā jau ar 3-0.

«VEF Rīga» un BK «Ventspils» 107:102 (28:22, 45:41, 77:64, 91:91). Sērijā 3-0.
Janičenoks 24, Miledžs 23, Valters 15, Zavacks 13 (7 atl.b.), K. Bērziņš 11, Kavaļausks 8, Jahovičs 6, Beilijs 5 (4 rez. piesp.), Keins 2; Diane 21, Jangs 21, Ebernetijs 17 (8 rez. piesp., 6 atl.b.), A. Bērziņš 15, Grejs 10, Meiers 9, Strēlnieks 4, Zaķis 3, Vilards 2.

Pirmā ceturtdaļa aizritēja līdzīgā cīņā, tomēr lielāko daļu laika vadībā bija «VEF Rīga», kas pirmo ceturtdaļu pabeidza ar +6 (28:22). Otrās ceturtdaļas vidū «ventspilniekiem» izdevās veikt izrāvienu 9:0 un panākt 36:33, bet lielajā pārtraukumā komandas devās, rezultātam esot 45:41 mājinieku labā.

Līdzīgi kā sērijas pirmajās divās spēlēs arī trešajā mačā «Vefiņš» trešajā ceturtdaļā veica izrāvienu, kad guva desmit bezatbildes punktus un panāca 66:53, bet ceturtdaļas beigās laukuma saimniekiem bija pat +16 (74:58). Tomēr šoreiz «Ventspils» basketbolistiem izdevās atspēlēties un trīsarpus minūtes līdz pamatlaika beigām rezultāts bija 83:83.

12,8 sekundes līdz pamatlaika beigām Džamārs Jangs caurgājienā panāca 91:89 viesu labā, bet ar diviem soda metieniem atbildēja Kristaps Janičenoks. Pēdējais «Ventspils» uzbrukums beidzās ar neprecīzu Janga pustālo metienu, bet Janičenoks trāpīja pa stīpu tālu trejaci.

Minūti un 26 sekundes līdz papildlaika beigām Janičenoks realizēja svarīgu tālmetienu (101:100), bet nākamajā uzbrukumā Kērtiss Miledžs nostiprināja mājinieku pārsvaru - 103:100. «Ventspils» komandas uzbrukums nebija sekmīgs, bet 13,2 sekundes līdz finālsvilpei Sandis Valters iemeta abus soda metienus (105:100).

Atgādinām, ka finālsērijas pirmajā spēlē «Arēnā Rīga» mājinieki uzvarēja ar 83:66, bet otrajā mačā Ventspilī «VEF Rīga» bija pārāka ar 85:67.

LBL finālsērijas ceturtā un, iespējams, pēdējā spēle notiks jau ceturtdien Ventspilī.