«Ventspils» nepadodas un izcīna pirmo uzvaru finālsērijā

Latvijas Basketbola līgas (LBL) finālsērijas ceturtajā spēlē šovakar BK «Ventspils» savā laukumā ar 97:90 pieveica «VEF Rīga» komandu, sērijā līdz četrām uzvarām samazinot rezultāta starpību līdz 1-3.

BK «Ventspils» un «VEF Rīga» 97:90 (20:17, 42:31, 76:55). Sērijā 1-3.
Jangs 26 (s.m. - 11/12, 5 kļūdas), Diane 21, Meiers 11, Ebernetijs 11, Vilards 11, Strēlnieks 10, A. Bērziņš 5 (7 atl.b., 4 rez. piesp.), Grejs 2 (4 rez. piesp.); Janičenoks 20, Miledžs 19 (7 atl.b., 4 rez. piesp.), K. Bērziņš 14 (9 atl.b.), Jahovičs 12 (6 atl.b., 4 rez. piesp.), Zavacks 11 (6 atl.b.), Valters 8, Keins 4, Beilijs 2.

Spēle iesākās līdzīgā cīņā un pēc nospēlētām desmit minūtēm «ventspilniekiem» bija trīs punktu pārsvars (20:17). Otrās ceturtdaļas sākumā mājinieki panāca 25:17, piespiežot «VEF Rīga» galveno treneri Ramūnu Butautu ņemt minūtes pārtraukumu, taču pēc tā «Ventspils» guva vēl četrus punktus (29:17).

Dodoties lielajā pārtraukumā, «Ventspils» komandai bija +11 (42:31), bet trešās ceturtdaļas vidū mājinieki panāca jau 21 punkta pārsvaru (58:37). Spēles beigu daļā «VEF Rīga» komanda izmisīgi centās atspēlēt lielos «mīnusus» un nepilnas divas minūtes līdz mača beigām «Vefiņam» bija vairs tikai -5 (84:89), tomēr atlikušajā laikā laukuma saimnieki uzvaru nosargāja.

Finālsērijas piektā un, iespējams, pēdējā spēle risināsies svētdien, 20. maijā «Arēna Rīgā».

Atgādinām, ka finālsērijas pirmajā mačā Rīgā «VEF Rīga» uzvarēja ar 83:66, otrajā spēlē Ventspilī viesi bija pārāki ar 85:67, bet trešajā mačā Rīgā laukuma saimnieki uzvarēja papildlaikā ar 107:102.