Vēršu skrējienā Pamplonā ir ievainotie

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Foto: REUTERS/Scanpix

Svētā Fermina vēršu skrējienu festivālā otrdien traumas guvuši pieci dalībnieki, bet kopumā festivālā vēršu skrējienos šogad ievainoti vairāk nekā 40 cilvēki.

Visi ievainotie ir spāņu vīrieši vecumā no 19 līdz 47 gadiem, kas guvuši nobrāzumus uz ķermeņa. Neviens no viņiem nav cietis nopietni.

Otrdienas skrējienā seši buļļi 850 metrus garo distanci uz arēnu veica divās minūtēs un 22 sekundēs, kas ir šajā sezonā ātrākais laiks.

Svētā Fermina festivāls noslēgsies ceturtdienas vakarā, un amatpersonas cer, ka tas kopumā piesaistīts pusmiljonu tūristu uzmanību, kas ir krietni mazāk nekā iepriekšējos gados.

Vēršu skrējieni Pamplonā notiek kopš 1911.gada. Katru rītu seši cīņu vērši tiek izlaisti brīvībā senās pilsētas centra ielās. Viņi skrien uz arēnu, kur vakarā tiek nogalināti vēršu cīņā un vēlāk servēti pilsētas restorānos. Drosminieki, kuri lielākoties tērpušies baltā ar sarkaniem kaklautiem, skrien līdzās vēršiem, apbruņojušies ar sarullētām avīzēm, tomēr daudzi dalībnieki pārkāpj noteikumus un pieskaras dzīvniekiem ar rokām.

Skrienot vērši var sasniegt ātrumu līdz 24 kilometriem stundā, un sevišķi bīstami tie kļūst brīdī, kad nošķiras no bara. Bet, neskatoties uz briesmām, daudzi dalībnieki šajā festivālā atgriežas arī nākamajā gadā.

Katru gadu tiek savainoti aptuveni 200-300 skrējiena dalībnieku, kuri lielākoties gūst traumas paklūpot, taču daži, neskatoties uz pastiprinātajiem drošības pasākumiem, cieš no dzīvnieku radītiem ievainojumiem.

Nopietnas traumas parasti guvuši aptuveni trīs procenti no savainotajiem.

Pēdējais nāves gadījums festivāla laikā tika reģistrēts pirms trim gadiem, kad kādu 27 gadus vecu spāni vērsis nobadīja līdz nāvei, ar ragiem caurdurot viņa kaklu, sirdi un plaušas.

Svētā Fermina festivāls oficiāli beigsies ceturtdien pusnaktī, kad tūkstošiem cilvēku ar svecēm rokās sapulcēsies laukumā pie pilsētas domes un nodziedās sērīgo festivāla noslēguma dziesmu «Pobre de Mi», kas tulkojumā nozīmē «Nabaga es».

Festivāla laikā tūristiem, vietējiem iedzīvotājiem un visiem pārējiem priecāties gribētājiem tika dota iespēja vērot un piedalīties vēršu skrējienos, izbaudīt vēršu cīņas, klausīties koncertus, piedalīties reliģiskās procesijās, patērēt alkoholu lielos daudzumos un līksmot visu nakti.

Tiek uzskatīts, ka vēršu skrējieni sākušies jau 16.gadsimtā, bet pasaulē šis pasākums kļuva slavens, pateicoties Ernesta Hemingveja 1926.gada romānam «Un saule lec». Tagad uz pilsētu, kur dzīvo aptuveni 200 000 cilvēku, ik gadu dodas simtiem tūkstošu apmeklētāju no visas pasaules.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu