Norvēģijas biatlonistēm zelts, Vācija pirmoreiz 20 gadu laikā bez medaļām (9)

Pasaules čempionātā biatlonā 4x6 kilometru stafetes sacensības sievietēm šovakar uzvaru izcīnīja Norvēģijas izlase, bet Vācijas biatlonistes pirmoreiz kopš 1993. gada palika ārpus goda pjedestāla.

Lieliski pēdējo stafetes posmu Norvēģijas komandas sastāvā veica tās līdere Tūre Bergere, kura abās šaušanās pieļāva tikai vienu kļūdu, izcīnot savu piekto medaļu šajā čempionātā.

Norvēģietes stafeti veica vienā stundā, astoņās minūtēs un 11 sekundēs, bet otrajā vietā ierindojās Ukrainas izlase, kas uzvarētājām zaudēja septiņas sekundes. Tikmēr bronzas godalgas ieguva Itālijas komanda, kas norvēģietēm zaudēja 11,6 sekundes.

Itālijas komanda izcīnīja savu pirmo medaļu vēsturē sieviešu konkurencē kādā no augstākā līmeņa sacensībām - pasaules čempionātā vai olimpiskajās spēlēs. Bet Norvēģijas izlasei šis kļuvis par veiksmīgāko čempionātu tās vēsturē. Komanda izcīnījusi jau sešas medaļas, atkārtojot Vācijas izlases 1993. gadā sasniegto rezultātu.

Ļoti neveiksmīgi sacensības aizvadīja Vācija, kura ierindojās tikai piektajā pozīcijā. Šī bija pirmā reize kopš 1993. gada, kad Vācijas biatlonistes palika bez medaļām pasaules čempionātos vai olimpiskajās spēles.

Uz starta kopumā devās 25 valstu kvarteti, tomēr Latvija sacensībās nebija pārstāvēta, jo tās sieviešu izlase Novo Mesto (Čehija) startē trīs sportistu sastāvā.

Vīriešu stafetes sacīkstes notiks sestdien, bet čempionāts noslēgsies svētdien ar masu startiem, kuros Latvija nebūs pārstāvēta.