Spānija sarūgtina Franciju, otro reizi kļūstot par Eiropas čempionēm (8)

Par šīgada Eiropas čempionēm svētdien vakarā Francijas pilsētā Oršī kļuva Spānijas izlases basketbolistes.

Turnīra finālspēlē Spānijas valstsvienība ar 70:69 pārspēja Francijas izlasi, otro reizi vēsturē kļūstot par kontinenta spēcīgāko komandu, bet par turnīra vērtīgāko spēlētāju tika atzīta Spānijas izlases līdere Sančo Litla.

Uzvarētāju labā 21 punktu guva Alba Torensa, bet 20 punktus un 11 atlēkušās bumbas sakrāja Litla. Francijas komandā ar 25 punktiem izcēlās Sandrīne Grudā, bet 11 punktus pievienoja Selīna Djumēra.

Lai gan mača sākumā spānietēm izdevās iegūt diezgan ievērojamu pārsvaru, kas otrās ceturtdaļas sākumā pārsniedza desmit punktu robežu (23:12, 26:14), mājinieces dažu minūšu laikā veica izrāvienu 13:0 un pārņēma vadību (27:26). Pēc pirmā puslaika +1 (36:35) bija Spānijas valstsvienībai, bet pirms pēdējām desmit minūtēm divu punktu pārsvars bija Francijas komandai (55:53).

Pēdējo ceturtdaļu ar 8:0 spurtu sāka Spānijas basketbolistes, iegūstot sešu punktu pārsvaru (61:55), bet tad sešus punktus pēc kārtas guva francūzietes (61:61). Sākoties pēdējām divām mača minūtēm, rezultāts bija 68:64 Spānijas izlases labā, bet tad tālmetienu trāpīja Djumēra. 7,5 sekundes līdz mača beigām Litla realizēja pustālo metienu (70:67), bet pēdējā Francijas komandas uzbrukumā neizdevās tikt līdz sagatavotam trīspunktu metienam.

Atgādinām, ka svētdien mačā par trešo vietu Turcijas izlases basketbolistes ar 92:71 uzvarēja Serbijas valstsvienību, izcīnot bronzas godalgas.