U-20 izlase turpina uzvaru sēriju Eiropas čempionātā (23)

Eiropas U-20 čempionāta trešajā spēlē šovakar Tallinā uzvaru izcīnīja Latvijas jaunie basketbolisti, kuri ar 82:69 pieveica Bulgārijas vienaudžus, svinot trešo panākumu trīs spēlēs un nodrošinot vietu turnīra otrajā posmā.

Uzvarētāju rindās ar 19 punktiem un desmit atlēkušajām bumbām izcēlās Jānis Bērziņš, 17 punktus pievienoja Kaspars Vecvagars, 14 punktus sakrāja Ingus Jakovičs, bet 12 punkti un 13 bumbas zem groziem bija Ojāra Siliņa kontā. Bulgārijas izlasē ar 20 punktiem izcēlās Pavlins Ivanovs, bet pa 14 punktiem guva Alekss Simeonovs un Nikolajs Stojanovs.

Latvieši spēli sāka ar 8:2 izrāvienu, tomēr pirmās ceturtdaļas vidū bulgāri spēja panākt neizšķirtu (11:11, 14:14). Pēc nospēlētām desmit minūtēm divu punktu pārsvars bija Latvijas komandai (18:16), bet otrās ceturtdaļas vidū izdevās panākt jau +7 (26:19), bet lielajā pārtraukumā latvieši devās ar četru punktu pārsvaru - 34:30.

Arī trešajā ceturtdaļā Latvijas U-20 izlasei izdevās saglabāt nelielu pārsvaru, bet pirms pēdējām desmit minūtēm prata iekrāt +8 (59:51). Pēdējās ceturtdaļas sākumā Bulgārijas vienaudži atkal samazināja rezultāta starpību (61:57), tad latvieši atjaunoja +11 (69:58), bet bulgāri atkal «pievilka» līdz 69:65.

Tomēr pēdējais vārds piederēja Latvijas komandai, kura nepilnas trīs minūtes līdz mača beigām panāca 75:65 un atlikušajā laikā pārsvaru nosargāja.

Citā C apakšgrupas mačā šodien Krievijas jaunie basketbolisti ar 78:60 pārspēja Izraēlas vienaudžus.

Turnīra pirmā posma pēdējā mačā Latvijas U-20 izlase piektdien spēkosies ar Spāniju, bet nākamajā posmā trīs labākās komandas no C apakšgrupas kopā ar trim labākajām komandām no D apakšgrupas (Itālija, Francija, Slovēnija, Igaunija un Čehija) veidos F apakšgrupu.

Atgādinām, ka pirmajās divās turnīra dienās Latvija ar 87:59 sagrāva Izraēlu un ar 89:85 papildlaikā pārspēja Krieviju. Tāpat pie divām uzvarām tikusi arī Spānija, kas ar 76:54 pieveica Krieviju un ar 78:64 uzvarēja Bulgāriju.