Latvijas U-18 izlase bronzas spēlē zaudē Spānijai (102)

Eiropas U-18 čempionātā šovakar «Arēnā Rīga» mačā par bronzas godalgām Latvijas jaunie basketbolisti ar 56:57 piekāpās Spānijas vienaudžiem.

Rezultatīvākais Latvijas izlasē ar 13 punktiem bija Dāvis Geks, bet 11 punkti, 15 atlēkušās bumbas un deviņi bloķēti metieni bija Kristapa Porziņģa kontā. Spānijas komandas labā 18 punktus guva Agusti Sanss, bet 11 punktus pievienoja Davids Iriarte.

Spēles sākumā abas komandas punktus guva pamīšus, bet ceturtdaļas vidū latviešiem izdevās iegūt nelielu pārsvaru, kas pēc nospēlētām desmit minūtēm bija pieci punkti (17:12). Otrās ceturtdaļas vidū Latvijas izlasei izdevās panākt jau +10 (26:16), tomēr spāņi ātri vien samazināja rezultāta starpību uz pusi, bet lielajā pārtraukumā turnīra mājinieki devās ar +7 (32:25).

Trešajā ceturtdaļā pirmajās četrās minūtēs spāņi neguva ne punkta, ļaujot Latvijas izlasei panākt jau 13 punktu pārsvaru (38:25), tomēr tad sekoja vairākas latviešu kļūdas uzbrukumā, kas palīdzēja Spānijas komandai veikt 11:0 izrāvienu, tādējādi rezultāts kļuva 38:36. Lai gan turpinājumā Latvijas izlasei izdevās iegūt septiņu punktu pārsvaru (43:36), pirms pēdējām desmit minūtēm atkal bija vairs tikai +2 (43:41).

Pēdējās ceturtdaļas sākumā spāņi pat pārņēma vadību (44:43), taču tad Latvijas izlase guva septiņus punktus pēc kārtas (50:44). Mača pēdējā minūte iesākās, rezultātam esot 54:51, bet 24 sekundes līdz finālsvilpei Marks Garsija realizēja tālmetienu - 54:54. 11 sekundes līdz spēles beigām Latvijas izlases kapteinis Kristaps Pļavnieks realizēja abus soda metienus, taču 2,6 sekundes līdz finālsvilpei Huans Ernangomess atbildēja ar precīzu tālmetienu - 56:57.

Atgādinām, ka sestdien pusfinālos Latvija ar 68:72 piekāpās Horvātijai, bet Spānija ar 75:77 zaudēja Turcijai.

Eiropas U-18 čempionāta finālmačā šovakar, plkst. 20.45 laukumā dosies Horvātijas un Turcijas jaunie basketbolisti.