Saistībā ar Zolitūdes traģēdiju tiesās iesniegtas papildu prasības (42)

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Foto: Ieva Čīka/LETA

Saistībā ar Zolitūdes traģēdiju tiesās ir iesniegtas vēl vairākas prasības, aģentūru LETA informēja zvērināts advokāts un cietušo interešu pārstāvis Aldis Gobzems.

Viņš norādīja, ka prasības pieteikumi par vairāku miljonu eiro kompensācijas piedziņu ir iesniegti Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesā, Rīgas pilsētas Zemgales priekšpilsētas tiesā un Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesā.

Katra no prasībām ir iesniegta par 70 miljonu eiro kompensācijas piedziņu.

Jau ziņots, ka pagājušās nedēļas beigās Gobzems un advokāts Aldis Alliks paziņoja par biedrības «Esi atbildīgs!» un kustības «Neesi vienaldzīgs, esi atbildīgs» pārtraukšanu, Allikam norādot, ka tas ir bijis racionāls un loģiski saprotams lēmums, tomēr spēki un resursi tiks veltīti cietušo juridiskajai pārstāvībai.

Iepriekš Rīgas pilsētas Zemgales priekšpilsētas tiesā ierosināta lieta prasībā par vairāku miljonu eiro piedziņu saistībā ar pērn novembrī Zolitūdē notikušo traģēdiju. Arī Rīgas rajona tiesā un Talsu rajona tiesā bija ierosinātas lietas pēc traģēdijā cietušo pieteikumiem. Pieteikums tika iesniegts arī Rīgas pilsētas Centra rajona tiesā, kas to atstāja bez izskatīšanas.

Kā norādīja Gobzems, pieteicēji trūkumus nenovērsīs, lai lietā tiktu nozīmēts cits tiesnesis.

Visās minētajās prasībās ir septiņi atbildētāji - SIA «Maxima Latvija», SIA «Re&Re», SIA «Homburg Zolitude», SIA «Tineo», Rīgas dome, arhitektu firma «Kubs» un SIA «HND Grupa». Prasības pieteikumi iesniegti par kopējo summu 350 miljoni eiro.

Prasība pret Rīgas domi tiek celta tādā apmērā, kā tas noteikts Valsts pārvaldes iestāžu nodarīto zaudējumu likuma 14.panta trešajā daļā, proti, 28 457 eiro apmērā, jo ar prasību vēlas sodīt nevis nodokļu maksātājus, bet gan konkrētas juridiskas personas.

Tika norādīts, ka gadījumā, ja pilnībā tiks apmierinātas šīs prasības un par labu prasītājiem tiks piedzīta visa summa, tad 90% no šīs summas jeb 315 miljonus eiro prasītāji ziedos labdarībai Latvijas bērniem, ugunsdzēsējiem, policistiem, mediķiem, skolotājiem, pensionāriem un arī citiem, kuri rūpējas par drošu, taisnīgu un godīgu Latviju.

Kā ziņots, Rīgas apgabaltiesa janvāra sākumā noraidīja pieteikumu par prasības nodrošinājumu - četru atbildētāju kustamas un nekustamas mantas apķīlāšanu - Zolitūdes traģēdijā cietušo prasības lietā par 100 miljonu latu (142,3 miljonu eiro) piedziņu no «Maxima» lielveikala būvētājiem, attīstītājiem un Rīgas domes. Prasītāji bija lūguši apķīlāt tirgotāja SIA «Maxima Latvija», būvuzņēmuma «Re&Re», sagruvušās ēkas īpašnieka SIA «Tineo» un ēkas attīstītāja SIA «Homburg Zolitūde» mantu. Pieteikums nebija vērsts pret Rīgas domi.

Gobzems aģentūru LETA iepriekš informēja, ka pirmā no prasībām iesniegta trīs cietušo privātpersonu vārdā, lūdzot piedzīt 50 miljonus latu (71,14 miljonus eiro) par labu vienam, 40 miljonus latu (56,91 miljonu eiro) par labu otram, kā arī desmit miljonus latu (14,23 miljonus eiro) par labu trešajam cietušajam.

Jau ziņots, ka pērn 21.novembrī, iebrūkot lielveikala «Maxima» jumtam, dzīvību zaudēja 54 cilvēki. Zolitūdes traģēdija ir lielākā Latvijā kopš neatkarības atjaunošanas.

Komentāri (42)CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu