Banku nekustamā īpašuma uzņēmumi atrodas sava dzīves cikla beigu fāzē (14)

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Foto: Edijs Pālens/LETA

Krīzes gados banku izveidotie nekustamā īpašuma uzņēmumi patlaban jau atrodas sava dzīves cikla beigu fāzē un divu līdz piecu gadu laikā varētu iziet no tirgus, šodien konferencē «Kā attīstīsies nekustamā īpašuma tirgus Latvijā?» sacīja uzņēmumu vadītāji.

«Swedbank» grupas uzņēmuma «Ektornet Management Latvia» valdes priekšsēdētājs Andris Kovaļčuks informēja, ka «Ektornet» īpašumu portfelis 2012.gada beigās bija 185 miljoni eiro, bet 2013.gada beigās tas bija sarucis līdz 93 miljoniem eiro.

«Ņemot vērā, ka savulaik portfelis sasniedza arī 250 miljonus eiro, varu apgalvot, ka esam darbības pēdējā fāzē. Protams, matemātiski nevar tā rēķināt. Ja jau gada laikā esam portfeli samazinājuši uz pusi, tad šī gada laikā pārdosim visus īpašumus. Īpašumi ir dažādi, citi vēl ir pirkšanas procesā, citiem ir tiesvedība,» skaidroja Kovaļčuks.

Viņš piebilda, ka gadījumā, ja tirgus saglabāsies tāds, kāds tas ir patlaban, tad «Ektornet» no tirgus varētu iziet divu trīs gadu laikā.

«SEB bankas» nekustamo īpašumu uzņēmuma «Latectus» valdes priekšsēdētājs Ģirts Grīnbergs informēja, ka «Latectus» īpašumu portfelis 2013.gada beigās bija 140 miljoni eiro, tāpēc visu īpašumu pārdošanai būs nepieciešami vismaz pieci gadi.

«Pārdošanā bijām lēnāki nekā «Ektornet». Tomēr arī «Latectus» aktīvais īpašumu pirkšanas periods ir beidzies, un tagad nodarbojamies ar īpašumu sakārtošanu, pabeigšanu, labiekārtošanu un pārdošanu,» sacīja Grīnbergs. Viņš piebilda, ka uzņēmumam nav izvirzīts konkrēts termiņš, līdz kuram jāiziet no tirgus.

«ABLV» grupas nekustamo īpašumu uzņēmuma «Pillar» valdes priekšsēdētāja Ieva Valtere norādīja, ka «Pillar» stratēģija ir nedaudz savādāka un uzņēmums plāno kļūt par nekustamo īpašumu attīstītāju. Lielākais izaicinājums ir pilsēta pilsētā jeb projekts «New Hanza City», kuru plānots pabeigt līdz 2033.gadam.

«Pillar» patlaban pieder īpašumu portfelis 65 miljonu eiro apmērā. Valtere norādīja, ka iepriekšējos piecus gadus uzņēmums pārsvarā nodarbojās ar krīzes seku pārvarēšanu, bet pēdējos divos gados jau vairāk pievēršas projektu attīstīšanai.

Arī «DNB» grupas nekustamo īpašumu uzņēmuma «Salvus» pārstāvis Ģirts Zālītis norādīja, ka uzņēmumam nav noteikts termiņš, līdz kuram jāpārdod visi īpašumi, bet jau patlaban īpašumi vairāk tiek pārdoti, nevis pirkti. «Salvus» īpašumu portfelis esot starp «Pillar» un «Ektornet» portfeļiem, taču precīzu summu Zālītis neatklāja.

Banku nekustamo īpašumu uzņēmumu vadītāji, izņemot Valteri, norādīja, ka uzņēmumu plānos nav pievēršanās īpašumu apsaimniekošanas vai attīstīšanas biznesam, bet mērķis ir to pārdošana un iziešana no tirgus.

Komentāri (14)CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu