Pērn par dzīvnieku spīdzināšanu notiesāti 9 cilvēki, viens pabijis cietumā [20] ieteikt draugiem - draugiem.lv twitter.com blogs.lv

BNS
Pirmdiena, 8. februāris (2010) 20:03

Pērn par cietsirdīgu izturēšanos pret dzīvniekiem notiesāti deviņi varmākas un tikai viens iesēdināts aiz restēm uz neilgu laika posmu.

Tiesu informatīvās sistēmas dati liecina, ka pērn pēc Krimināllikuma panta, kas paredz sodu par cietsirdīgu izturēšanos pret dzīvniekiem, notiesāti deviņi cilvēki, kuri visi bijuši vīrieši un bez iepriekšējas sodāmības.

Pieci no viņiem bijuši vecumā no 30 līdz 49 gadiem. Divi notiesātie bijuši vecāki par 50 gadiem. Sodu saņēmis arī kāds pusaudzis.

Tikai viens no notiesātajiem saņēmis reālu cietumsodu, un to pašu tikai līdz vienam gadam aiz restēm. Pārējie par saviem noziegumiem saņēmuši sodus, kas nav saistīti ar brīvības atņemšanu, - pieci apsūdzētie izpelnījušies piespiedu darbu, atlikušie nosacītu brīvības atņemšanu un naudas sodu.

2008.gadā par cietsirdīgu izturēšanos pret dzīvniekiem notiesāti desmit cilvēki, viņu vidū arī divas daiļā dzimuma pārstāves. Neviens no notiesātajiem neizpelnījās brīvības atņemšanas sodu, bet saņēma nosacītu cietumsodu vai piespiedu darbu.

Par cietsirdīgu izturēšanos pret dzīvnieku, kuras dēļ tas gājis bojā vai sakropļots, vai par dzīvnieka spīdzināšanu var sodīt ar brīvības atņemšanu līdz trim gadiem, arestu, piespiedu darbu vai naudas sodu līdz astoņdesmit minimālajām mēnešalgām.

Par tādām pašām darbībām, ja tās izdarītas publiskā vietā vai nepilngadīgā klātbūtnē, ja tās izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās vai ar to radīts būtisks kaitējums, var sodīt ar brīvības atņemšanu līdz pieciem gadiem, arestu, piespiedu darbu vai naudas sodu līdz simt piecdesmit minimālajām mēnešalgām.

Lasi vairāk: No suņa upē atbrīvojas ar maisu un trim pusķieģeļiem.

Materiāls publicēts sadarbībā ar BNS

Lasīt citus komentārus [20]

Niks: Adresāts:

Reģistrēties

Apollo neatbild par portāla lasītāju ievietotiem komentāriem. Apollo aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda. Aicinājuma ignorēšanas gadījumā Apollo ir tiesības dzēst neatbilstošus komentārus portālā, kā arī liegt lietotājam turpmāku pieeju portālam. Vēršam Apollo lietotāju uzmanību, ka interneta vide nav anonīma vide un Apollo ir pietiekami tehniskie līdzekļi, lai komentētājus identificētu.