Mimikrija un raķetes
Ceturtdiena, 26. marts (2009) 00:04 | Komentāri: (26)
Mimikrija ir parādība dabā, kad viena suga gūst priekšrocības, ārēji līdzinoties citai, neradniecīgai sugai. Piemēram, parasta muša uzcērtas par raibu lapseni, vai arī tramīga dzeguze ietērpjas draudīga vanaga tērpā.

Foto: Lauris Nagliņš/LETA
Tā kā ļaudis, kā zināms, dabas bērni vien ir, arī tiem šī noderīgā dabas parādība nav sveša — redzot Saeimā dusošu parlamentārieti, var iedomāt nez ko sliktu, taču šis vīrs tikai izliekas garlaikots, jo patiesībā ir labklājības garants, kas vienkārši negrib lieki afišēties. Vai arī kāds cits apņēmīgs politiķis, kura latu miljoni bankas kontā ir tikai acu aizmālēšanai, jo īstā viņa daba redzama, pilnām mutēm cīnoties par pensionāru labklājību. Jādomā taču, ka, ticis varā, šis viedais cilvēks savu bankas konta saturu iemaksās sociālajā budžetā!
Nu, un pavisam jau neparasts mimikrijas piemērs ilgus gadus bijis redzams vienā no iekārojamākajām Latvijas ministrijām — redzot tur cienīgi sēdošo vīru, varētu domāt — nu ministrs, kas ministrs, bet tu re! — patiesībā traktors, buldozers, r a ķ e t e! Kalifornijas gubernators, kā zināms, tikai tēlo Terminatoru, bet mums reāls traktors ministra krēslā!
Tagad agresīvais mehānisms draud ieņemt arī Rīgas mēra krēslu, turklāt, kāpurķēdēm žvadzot, ziņo, ka arī citos Rīgas Domes krēslos sasēdinās «savus» cilvēkus — lojālu mehāniķu komandu, uz kuriem var paļauties. Tālākā notikumu gaita tiek noklusēta, taču neviens jau neliedz likt lietā iztēli — pārbaudītu līdzekli laika un politisko prognožu izveidē.
Tātad! Nākamais solis — visaptveroša Rīgas Domes mehanizācija! Galvenajai raķetei lojāli urbji, āmuri un zāģi turpmāk rūpi par rīdziniekiem ņems savās rokās. Un, ja tā padomā, kas gan tur slikts, ka par mums turpmāk raizēsies un gādās nevis cilvēcisko vājību sagrauztie Domes darbinieki, bet gan nelokāmu, enerģisku, gudru mehānismu komanda, kas Domes deputātu zemas ražības «roku darbu» nomainīs ar augsti efektīvu mašīnu rosīšanos Domes gaiteņos.
Atcerēsimies, ka savulaik tvaika mašīnu plašs izmantojums ievadīja industriālo revolūciju, kuras rezultātā mainījās ne tikai sabiedrības dzīves ekonomiskie aspekti, bet pati sociālā sistēma piedzīvoja būtiskas izmaiņas, pārnesot mūs jaunā sociālekonomiskajā formācijā — kapitālismā.
Un nu pats būtiskākais — tieši šeit, šajās buldozera pretenzijās uz Rīgas mēra amatu, slēpjas neparasti plašas un reibinošas iespējas mūsu nelielās, pasaulē ne visai zināmās, Eiropas Savienībā teju vai atpalikušākās valsts pārsteidzoši straujai izaugsmei.
Rīga var kļūt par pirmo pilsētu pasaulē, kuras pārvalde ir pilnībā mehanizēta un kuras piemēram, iespējams, sekos Parīze, Londona, Ņujorka, Tokija... visa pasaule!
Kāds tur vairs tekošā konta deficīts — Rīgas pārvaldes pieredzes eksports ar uzviju kompensēs salīdzinoši niecīgo visa pārējā dzīvei nepieciešamā importu! Pasaules valdību delegāciju uzņemšana kļūs par stabilu ieņēmumu avotu tūrisma nozarei, bet Latvijas lats kļūs par starptautisko norēķinu līdzekli, veikli izspiežot dolāru un eiro, bet ASV federālo rezervju sistēma tiks iekļauta Latvijas Bankas organizatoriskajā struktūrā.
Jā, un vēl — Rīgas torņi! Tās nebūs gaiļiem rotātās reliģiozo kulta celtņu sīkās smailes. Debesīs sliesies raķetes. Īstas, tēraudspīdīgas raķetes, kas te še, te tur, liesmas šķiežot, pacelsies pasaules galvaspilsētas debesīs, nesot revolūciju Saules sistēmā un pat aiz tās robežām.
Lūk tāda mimikrija — raķetes būs kā torņi, Rīgas deputāti kā mašīnas!
Kaut — tā jau tikai tāda... laika prognoze!
| PĒDĒJIE KOMENTĀRI | Lasi visus komentārus(26) |
Škapars rullee. Tik labu gabalu sen nebiju lasiijis, ja neskaita jaunaako zinaatnisko fantastiku :D Par politiku - nu nekaa tur jeedziiga, toties kaa uzraxtiits! Deja, vaarda zobens!
smieeklīgi, reāli, kaut raudi, bet taas mums draud... ;( .. bet cerams ka viss aprobežosies tikai ar šiem murgiem, un lokomatīve noraus roķeni unn netiks līdz rīgai
Diez kas tas jau nav, to gan es negribētu. Dievs pasargi no tādiem plāniem.
Nezin,kad reiz kāds kandidāts pateiks tautai:Jūs lemsiet,bet es organizēšu vadību.Dzird tikai to:Mēs lemsim,mēs izdarīsim.Ja jau kaut ko grib izdarīt,tad jau līdzekļus nevajag un nekādus līgumus arī nevajag slēgt;-ne ar firmām,neko.Labi!-Ievēlēsim,tikai ar vienu noteikumu.Ja jau Jūs sakāt mēs,tad jau par savu naudiņu arī VISU izdariet.Domāju,ka par saviem vārdiem ATBILDI?
kad vienreiz vēršu vaļā muti, tad d...ā viss būs.........
Citi raksti kanālā
Rāvis: Latviju nevar uzskatīt par tirgu
(4)
Latviju nevar uzskatīt par tirgu, intervijā žurnālam «Kapitāls» norāda uzņēmējs Guntis Rāvis.
10:47 |
|
10:34 |
|
10:13 |
|
09:48 |
|
09:37 |
|
09:20 |
|
09:07 |
|
08:57 |
|
08:45 |
|
08:27 |
|
07:55 |
|
07:28 |
|
07:10 |
|
07:05 |
|
07:00 |
1 |
|
2 |
|
3 |
|
4 |
|
5 |
|
6 |
|
7 |
|
8 |
|
9 |
|
10 |
|
11 |
|
12 |
|
13 |
|
14 |
|
15 |
|
16 |
|
17 |
|
18 |
|
19 |
|
20 |
1 |
|
2 |
|
3 |
|
4 |
|
5 |
|
6 |
|
7 |
|
8 |
|
9 |
|
10 |
|
11 |
|
12 |
|
13 |
|
14 |
|
15 |
|
16 |
|
17 |
|
18 |
|
19 |
|
20 |

Dienas foto: Kautiņš parlamentā (22) 
Ukrainas parlamentā jau ne pirmo reizi domstarpības risina, liekot lietā dūres. ...
- Argentīnas Nacionālā diena.
- 1892. gadā dzimis Josips Brozs Tito — Dienvidslāvijas vadītājs laika posmā pēc Otrā pasaules kara.
- 1905. gadā dzimis itāļu modes dizaineris Aldo Guči.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
| skaidrs | Rīga šobrīd: skaidrs +16.2 °C Vējš: 4 m/s ZR Saule lec: 4:48 riet: 21:54 Dienas ilgums: 17h 6min |
Anšlavs, Junora
Paklāju diena Turkmēnijā
Neatkarības diena Jordānijā

































































Norvēģu jūrā notikusi spēcīga zemestrīce (59)