skaidrs

Sestdiena, 11. februāris  06:46

Laika ziņas: Rīga -20.5 °C. skaidrs

Vārdadienas: Laima, Laimdota

Atpakaļ
Tālāk

Progresīvo nodokli varētu ieviest no 300–400 latu algas

«Apollo», redakcija@apollo.lv

Trešdiena, 10. jūnijs (2009) 08:02    |    Komentāri: (183)

Drukāt  Nosūtīt draugam

Iespējams, paaugstinātu iedzīvotāju ienākuma nodokļa likmi varētu piemērot ienākumiem, kas ir augstāki par 300–400 latiem, laikraksts «Diena» noskaidrojis no valdības sarunām kuluāros.

Foto: «Apollo»

Likmes lielums, mēneša ienākumiem pārsniedzot šo līmeni, varētu kāpt, piemēram, par 2%, tas ir, līdz 25%. Valdības amatpersonas gan šo variantu dēvē par spekulācijām.

Vienas atbildes, kāds ir slieksnis, no kura vajadzētu piemērot progresīvo nodokli, nav.

Laikraksta aptaujātie eksperti uzskata, ka progresīvā iedzīvotāju ienākuma nodokļa ieviešanas ideja ir atbalstāma, jo tā ļauj iekasēt vairāk nodokļu no tiem, kuri ir bagātāki, un mazāk no tiem, kuru ienākumi nav tik lieli. Taču esot būtiski diskutēt, kāds ir ienākumu slieksnis, no kura palielināto nodokļa likmi piemērot. Ja ar palielinātu likmi apliekamā ienākuma slieksnis ir zems, var iznākt, ka valsts vienkārši no iedzīvotājiem iekasē papildu nodokli un īsteno to laikā, kad ienākumi jau ir būtiski sarukuši, kad ir liels bezdarbs.

Jau vēstīts, ka valdība otrdien ārkārtas sēdē ar sociālo partneru un Valsts prezidenta Valda Zatlera piedalīšanos vienojās ieviest progresīvo nodokli, samazināt minimālo algu, samazināt neapliekamo minimumu un «apcirpt» sociālo budžetu.

Vienošanās paredz valsts budžetu kopumā samazināt par 500 miljoniem latu.


 



PĒDĒJIE KOMENTĀRI Lasi visus komentārus(183)
GMC     10.06.2009 23:06:14     Ziņot!

Slieksnis vidējā statiskā alga un inflācijas apstākļos koriģē katru kvartālu.

k.i.k.a.     10.06.2009 17:07:17     Ziņot!

Wow! Izraadaas mums visi Latvijaa sanjem nenormaali lielas algas, lai taas apliktu ar papildus nodokli. Smiekliigi! Reizeem shi 300 Ls gjimenee ir vieniigie, jo nav nosleepums par bezdarba liimeni. Un tagad shiis gjimenes cietiis veel vairaak. Gribas piekrist jau izskaneejushajiem viedokljiem - progresiivais nodoklie no 1000 un uz augshu. Un jo lielaaka alga, jo "progreseejoshaakam" nodoklim jaabuut.

biezais - komentēt     10.06.2009 17:04:06     Ziņot!

KURŠ BIEZAIS UZRĀDĪS LIELUS IENĀKUMS UN MAKSĀS LIELUS NODOKĻUS NO TIEM, JA JAU ŠITOS PAŠUS NODOKĻUS NEVIENS NEMAKSĀ? JA ES SAVAM DARBINIEKAM APLOKSNĒ MAKSĀJU, TAD ES PATS SEV APLOKSĒ NEMAKSĀŠU, BET UZRĀDĪŠU OFICIĀLI LIELU IENĀKUMUUN MAKSĀŠU NO TIEM LIELU NODOKĻUS, VIENKĀRŠI SMIEKLĪGI? AR ŠĪ LIKUMA PALĪDZĪBU KATESTROFĀLI KRITĪSIES BUDŽETA IEŅĒMUMI!

pēdējā pile     10.06.2009 15:58:35     Ziņot!

jāiet ielās! tas jau ir par traku...

Žurnālisti,     10.06.2009 15:40:25     Ziņot!

Izbeidziet tracināt tautu ar nepārbaudītām baumām. Kā vārdā jūs to darāt?


Ienāc ar savu lietotājvārdu


Apollo neatbild par portāla lasītāju ievietotiem komentāriem. Apollo aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda. Aicinājuma ignorēšanas gadījumā Apollo ir tiesības dzēst neatbilstošus komentārus portālā, kā arī liegt lietotājam turpmāku pieeju portālam. Vēršam Apollo lietotāju uzmanību, ka interneta vide nav anonīma vide un Apollo ir pietiekami tehniskie līdzekļi, lai komentētājus identificētu.

Apollo lietošanas noteikumi





Citi raksti kanālā

 

Reklāma

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20

Dienas foto: Vēsa izklaide (17) Foto galerija

Dažus aukstums nemaz nebiedē. Kaut gaisa temperatūra mīnus 6 grādi, sirms...

Kļūsti par reportieri!
APOLLO E-VEIKALI
APOLLO DARBS
  • Kamerūnas Jaunatnes diena.
  • Krievijas aviokompānijas «Aeroflot» diena.
  • 1697. gadā cars Pēteris I atļauj tabakas tirdzniecību Krievijā.

Lasi vairāk

skaidrs Rīga šobrīd:
skaidrs -20.5 °C

Vējš: 1 m/s D
Saule lec: 8:02 riet: 17:15
Dienas ilgums: 9h 13min
Šodienas gaviļnieki:
Laima, Laimdota
Bruņoto spēku diena Libērijā
Nacionālā dibināšanas diena Japānā
Jaunatnes diena Kamerūnā
06:45Šobrīd TV ekrānos

LTV1

LTV7

LNT

Pirmais Baltijas Kanāls