Pirms neilga laika kāda sieviete sākusi prasīt viena lata ieejas maksu no interesentiem, kuri vēlas apskatīt vietu, kur vakar, iespējams, nokritis meteorīts.
Kā aģentūrai LETA pastāstīja biļešu pārdevēja Larisa Gerasimova, viņa esot īpašniece zemei, uz kuras, iespējams, nokritis meteorīts. Naudu sieviete vēlas iekasēt, lai segtu ceļa uzturēšanas izdevumus.
Viņa uzsvēra, ka kopš vakardienas vakara uz vietu, kur, iespējams, nokrita meteorīts, dodas ļoti daudz interesentu un ceļš ir izdangāts.
Biļetes, kuras sieviete tirgo, esot reģistrētas Valsts ieņēmumu dienestā, apgalvoja Gerasimova, piebilstot, ka specdienestu darbiniekiem ieeja esot bez maksas.
Reklāma |
Kā novēroja aģentūra LETA, uz notikuma vietu ieradušies desmitiem interesentu, kuri vēlas apskatīt iespējamā meteorīta atstātās pēdas.
Jau ziņots: Ziemeļvidzemes biosfēras rezervāta ģeologs Dainis Ozols secinājis, ka Mazsalacā it kā nokritušais meteorīts ir tikai ķīmisku savienojumu izdedži, bet platā bedre izrakta cilvēku rokām.
Kā aģentūrai LETA sacīja Ozols, kurš šorīt plkst. 9.00 ieradies notikuma vietā, 10–12 metru platā bedre acīm redzami izrakta cilvēku rokām, un tajā sadedzināts salpetris ar sēru.
Viņš pieņem, ka, visticamāk, kāds izdomājis pajokot, bedrē sadedzinot savienojumus, nofilmējot un izplatot tālāk informāciju par nokritušu meteorītu. Pati bedre, pēc Ozola domām, gan nav rakta šādam nolūkam, jo tas prasītu pārāk lielu darbu, turklāt tad dedzinātājs būtu vairāk centies imitēt meteorīta radīto sprādzienu.
Ģeologs pagaidām izdedžu paraugus nav paņēmis, jo pašlaik devies divu dienu pārgājienā ar skolēniem, tomēr pieļauj, ka varētu to darīt, lai precīzāk izpētītu, kas tieši bedrē sadedzināts. «Būtu interesanti papētīt,» piebilda Ozols.
Jau ziņots, ka bažas par Mazsalacā esošā objekta izcelsmi ir arī Latvijas Universitātes Astronomijas institūta speciālistam Ilgonim Vilkam, kurš ir izbrīnīts, ka meteorīta radītajā krāterī deg uguns, jo parasti pēc sadursmes ar zemi notiek sprādziens un meteorīta šķembas tiek izkaisītas apkārtnē.
Patlaban uz Mazsalacu devusies zinātnieku grupa divu ģeologu un divu astronomu sastāvā.
| VĒL PAR TĒMU: | Meteorīts Mazsalacā |
Par speciālo dienestu maldināšanu grib ieviest 5000 latu sodu (10)
Iekšlietu ministrija nolēmusi rosināt izmaiņas Administratīvo...
|
Tomēr nesāks kriminālprocesu «meteorīta» lietā (43)
Valsts policija tomēr nesāks kriminālprocesu par mobilo sakaru...
|
Policija nevar atrast par Mazsalacas «meteorītu» ziņojušo jaunieti (49)
Valsts policijai (VP) pagaidām neizdodas atrast jaunieti, kurš informēja...
|
Ārvalstu eksperts: «meteorīta» akcija ir izgāzusies (28)
Telekomunikāciju kompānijas «Tele 2» reklāmas triks ar «meteorītu»...
|
«Meteorīta» kampaņa vēl nav beigusies (49)
Izrādās, viltus meteorīta akcija vēl nav beigusies — tā...
|
Par pāris tūkstošiem piedāvā savu zemi «meteorītiem» (9)
Līdz ar plašu rezonansi guvušo Mazsalacas viltus meteorīta lietu...
|
Liepnieks: «Tele 2» tēls jāveido no baltas lapas ar uzkakātu meteorītu (384)
Viltotā meteorīta lieta mobilo sakaru operatora «Tele 2»...
|
«Meteorīta» bedri neaizbērs. Vietu sagatavos tūristu apskatei (110)
Tā kā cilvēki joprojām aktīvi turpina interesēties par «meteorīta»...
|
Mūrniece: jāparedz kriminālatbildība par viltus meteorītu radīšanu (265)
Jautāta, kā Iekšlietu ministrija reaģēs, ja «Tele 2» tuvākajā...
|
Sākti «meteorīta» vietas sakopšanas darbi (103)
Vietā, kur Mazsalacā bija izveidots «meteorīta» krāteris, trešdien...
|

Apollo neatbild par portāla lasītāju ievietotiem komentāriem. Apollo aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda. Aicinājuma ignorēšanas gadījumā Apollo ir tiesības dzēst neatbilstošus komentārus portālā, kā arī liegt lietotājam turpmāku pieeju portālam. Vēršam Apollo lietotāju uzmanību, ka interneta vide nav anonīma vide un Apollo ir pietiekami tehniskie līdzekļi, lai komentētājus identificētu.