Atpakaļ Tālāk

Polija sašutusi par Krievijas izmainīto tekstu uz Kačiņska piemiņas plāksnes

LETA

Svētdiena, 10. aprīlis (2011) 13:41    |    Komentāri: (48)

Drukāt  Nosūtīt draugam

Polija sašutusi par izmainīto tekstu uz piemiņas plāksnes, kas veltīta lidmašīnas avārijā Krievijā pirms gada bojā gājušā Polijas prezidenta Leha Kačiņska piemiņai.

Foto: Scanpix/Reuters

Piemiņas plāksnes teksta oriģinālajā poļu versijā bija rakstīts, ka Kačiņskis un pārējie avārijas 95 upuri bija ceļā uz Katiņas slaktiņa piemiņas ceremoniju.

Taču Krievijas amatpersonas to nomainījušas pret citu plāksni, uz kuras ir teksts poļu un krievu valodās, izņemot atsauci uz Katiņas slaktiņu.

Polija izmainīto tekstu atklāja sestdien, kad avārijā bojā gājušo ģimenes locekļi ieradās memoriālā, lai pieminētu pirms gada notikušo aviokatastrofu.

Memoriāla plāksnes nomaiņa izraisījusi sašutumu Varšavā, diplomātiem ziņojot, ka Polijas prezidents Broņislavs Komorovskis pirmdien, kad viņš apmeklēs memoriālu Smoļenskā, varētu nenolikt vainagu pie plāksnes.

Krievijas Smoļenskas apgabala gubernators Sergejs Antufjevs svētdien aizstāvēja veiktās izmaiņas, norādot, ka «šī nav vieta, kur mēs sērojam par poļu [Katiņas] traģēdiju. Šeit mēs pieminam lidmašīnas katastrofas upurus».

Aviokatastrofa notika pirms gada, kad Polijas prezidents, kā arī 95 citas augstākās Polijas amatpersonas un sabiedrības pārstāvji devās uz Smoļensku, lai apmeklētu netālu esošo Katiņu, kur 1940.gadā PSRS iekšlietu karaspēks noslepkavoja vairākus tūkstošus poļu karagūstekņu.

Polijas un Krievijas attiecības aizēno arī ieilgusī izmeklēšana par avārijas apstākļiem, kā arī izmeklētāju nevienprātība par notikušo.

Krievijas izmeklētāji uzskata, ka traģēdijā vainojamas augsta ranga poļu amatpersonas, kuras atradās Krievijā avarējušās prezidenta Leha Kačiņska lidmašīnas pilota kabīnē un izdarīja spiedienu uz apkalpi, kas savukārt ignorēja no Smoļenskas saņemto informāciju par nepiemērotajiem laika apstākļiem lidostā un nepieņēma lēmumu veikt nosēšanos rezerves lidlaukā.

Savukārt Polijas puse uzskata, ka piloti pieņēmuši lēmumus, ietekmējoties no Krievijas dispečeru komandām, kas nav savlaicīgi ziņojuši par to, ka lidmašīna ir novirzījusies no kursa. 

LETA
Materiāls publicēts sadarbībā ar


VĒL PAR TĒMU: Polijas prezidenta traģiskā bojāeja
Foto: Polijā protesta akcija; Krievija gatava atdot Kačiņska lidmašīnas atlūzas (6)
Pirmdien Polijā notika mītiņš, kura laikā aptuveni 700...
Novodvorska: Smoļenskas aviokatastrofa bija Krievijas terora akts (214)
Smoļenskas aviokatastrofa, kurā bojā gāja Polijas prezidents...
«WikiLeaks»: Krievija centās nepieļaut Kačiņska lidmašīnas nosēšanos Smoļenskā (16)
Krievija 2010.gada 10.aprīlī centās nepieļaut toreizējā Polijas...
Teju divus gadus pēc katastrofas atklāj jaunus faktus Kačiņska lidmašīnas avārijas lietā (62)
Polijas kara prokuratūra gandrīz divus gadus pēc Valsts prezidenta...
Polijas prokurors paskaidrojis, kādēļ mēģināja izdarīt pašnāvību (37)
Polijā militārais prokurors Miklajs Przibuls, kurš pirmdien...
Prokurors, kurš izmeklē Smoļenskas katastrofu, pēc preses konferences iešauj sev galvā (76)
Polijā militārais prokurors Miklajs Przibuls, Smoļenskas katastrofas...
Krievija apgalvo, ka poļi bremzē «Tu-154» traģēdijas marodieru lietu (2)
Izmeklētāji Krievijā nevar nodot tiesai lietu par četriem bijušajiem...
Kačinska bojāejā vaino virsniekus (7)
Polijas prokuratūra izvirzījusi apsūdzības diviem virsniekiem,...
Pēc Smoļenskas avārijas ziņojuma atkāpjas Polijas aizsardzības ministrs (1)
Polijas aizsardzības ministrs Bogdans Klihs atkāpies no amata saistībā...
Polija Smoļenskas aviokatastrofā vaino Krievijas lidostas personālu (20)
2010.gada aviokatastrofā, kurā gāja bojā Polijas prezidents Lehs...


PĒDĒJIE KOMENTĀRI Lasi visus komentārus(48)
oxy     10.04.2011 23:27:55     Ziņot!

Krievi ir pagrimusi nacija, ko var gribet!

next » Lea     10.04.2011 22:50:32     Ziņot!

varbūt arī esu , bet es neapsaukājos kā tu , tad kurš no mums ir tas ko tu teici....

Lea » Next     10.04.2011 20:56:28     Ziņot!

Tu esi stulbs kā zābaks ! Nomīts un smirdīgs !

aleluja     10.04.2011 19:48:05     Ziņot!

... Politiskais klimats pēc 2.Pasaules kara bija labvēlīgs Rietumeiropas vienotībai, ko daudzi uzskatīja par alternatīvu ekstrēmajām nacionālisma formām, kas tikko jau bija izpostījušas kontinentu.[1] Viens no pirmajiem sekmīgajiem priekšlikumiem Eiropas integrācijai bija 1951. gadā par Eiropas Ogļu un tērauda kopienas izveidošanu. Tā mērķis bija apvienot kontroli pār dalībvalstu, galvenokārt Francijas un Rietumvācijas, ogļu un tērauda industrijām. Galvenā doma bija, ka, apvienojot kontroli pār galvenajām stratēģiskajām nozarēm, karš dalībvalstu starpā vairs nebūtu iespējams. Kopienas dibinātāji deklarēja to kā "pirmo soli uz federālu Eiropu". Citas dibinātājvalstis bija Itālija un trīs Beniluksa valstis Beļģija, Nīderlande un Luksemburga ... DZĪVOSIM DRAUDZĪGI!

Viszinis     10.04.2011 18:58:07     Ziņot!

Krievs paliek krievs, ar to arī vis izteikts.


Ienāc ar savu lietotājvārdu


Apollo neatbild par portāla lasītāju ievietotiem komentāriem. Apollo aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda. Aicinājuma ignorēšanas gadījumā Apollo ir tiesības dzēst neatbilstošus komentārus portālā, kā arī liegt lietotājam turpmāku pieeju portālam. Vēršam Apollo lietotāju uzmanību, ka interneta vide nav anonīma vide un Apollo ir pietiekami tehniskie līdzekļi, lai komentētājus identificētu.

Apollo lietošanas noteikumi





Citi raksti kanālā

 

Reklāma

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20

Dienas foto: Kautiņš parlamentā (35) Foto galerija

Ukrainas parlamentā jau ne pirmo reizi domstarpības risina, liekot lietā dūres. ...

Kļūsti par reportieri!
APOLLO E-VEIKALI
APOLLO DARBS
  • Argentīnas Nacionālā diena.
  • 1892. gadā dzimis Josips Brozs Tito — Dienvidslāvijas vadītājs laika posmā pēc Otrā pasaules kara.
  • 1905. gadā dzimis itāļu modes dizaineris Aldo Guči.

Lasi vairāk

skaidrs Rīga šobrīd:
skaidrs +17.5 °C

Vējš: 5 m/s ZR
Saule lec: 4:48 riet: 21:54
Dienas ilgums: 17h 6min
Šodienas gaviļnieki:
Anšlavs, Junora
Āfrikas diena Čadā, Libērijā, Madagaskarā, Mali, Mauritānijā, Namībijā, Dienvidāfrikā, Zambijā, Zimbavē
Paklāju diena Turkmēnijā
Neatkarības diena Jordānijā
17:23Šobrīd TV ekrānos

LTV1

LTV7

LNT

Pirmais Baltijas Kanāls