Atpakaļ Tālāk

Pētījums: 91% interneta lietotāju internetu lieto arī mājās

LETA

Svētdiena, 25. decembris (2011) 21:16    |    Komentāri: (20)

Drukāt  Nosūtīt draugam

Absolūtais vairākums jeb 91% no interneta lietotājiem patlaban internetu lieto arī mājās, liecina tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūras «TNS Latvia» veiktais pētījums «E-Track».

Foto: Scanpix/Reuters

Kā norāda «TNS Latvia» vecākā klientu vadītāja Signe Hokonena, interneta lietotāju skaits mājās pēdējo desmit gadu laikā strauji palielinājies. 2001.gadā interneta mājās lietoja vien 20% aptaujāto interneta izmantotāju.

Hokonena klāsta, ka 2001.gadā internets lielai daļai Latvijas iedzīvotāju bija kaut kas neizprotams un neaizsniedzams, jo datoru lietoja tikai 38% Latvijas iedzīvotāju, bet interneta pieslēguma cenas bija samērā augstas un Latvijas lauku teritorijās internets praktiski nebija pieejams neattīstītās infrastruktūras dēļ.

2001.gadā iecienītākā vieta, kur lietot internetu, bija darbā, ko izmantoja 52% interneta lietotāju. Desmit gadus vēlāk darbā internetu lieto aptuveni 31% respondentu.

Savukārt pirms desmit gadiem iecienīta interneta lietošanas vieta bija mācību iestāde, ko izmantoja 25% aptaujāto, bet 2011.gadā tajās internetu izmanto vairs tikai 10% tā lietotāju.

Šogad populārākas interneta lietošanas vietas bija pie radiem, draugiem, paziņām, ko izmantoja 18% interneta lietotāju. 2001.gadā to darīja 12% respondentu.

Vēl pirms desmit gadiem populāras bija interneta kafejnīcas, kurās internetu toreiz lietoja 14% aptaujāto, bet 2011.gadā - vairs tikai 2%.

Šogad internetu iedzīvotāji lietojuši arī bibliotēkās (4%), ārpus telpām (3%), kā arī kafejnīcās, picērijās, bāros (2%), kas pirms desmit gadiem šajās iestādēs gandrīz vispār netika darīts.

Eksperte atzīmē, ka, padziļināti analizējot Latvijas iedzīvotāju interneta lietošanas paradumus, redzams, ka laika gaitā mainās ne tikai interneta lietošanas vieta, bet arī ierīces, kas tiek izmantotas interneta lietošanai. 2011.gadā joprojām internets visbiežāk tiek lietots, izmantojot galda datoru, tomēr arvien populārāka kļūst arī interneta izmantošana portatīvajos datoros, mobilajos telefonos, viedtālruņos un citās ierīcēs. Jauno ierīču izplatība un attīstība arī nākotnē noteikti ietekmēs interneta lietošanas paradumus, piebilst Hokonena.

Tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūra «TNS Latvia» pētījumu «E-Track» veica, izmantojot tiešās datorizētās intervijas metodi respondentu dzīvesvietā. 2001.gada rudens perioda intervijas tika veiktas laika periodā no 2001.gada 30.jūlija līdz 21.oktobrim, aptaujājot 1328 respondentus vecumā no 15 līdz 74 gadiem. 2011.gada rudens perioda intervijas tika veiktas laika periodā no 2011.gada 22.augusta līdz 30.oktobrim regulārās iedzīvotāju aptaujas «Omnibuss» ietvaros, aptaujājot 1519 respondentu vecumā no 15 līdz 74 gadiem. 

LETA
Materiāls publicēts sadarbībā ar


PĒDĒJIE KOMENTĀRI Lasi visus komentārus(20)
Rūdolfs     29.12.2011 11:38:51     Ziņot!

:D Made my day! Izcils raksts. Uzspiedu tikai, lai palasītu komentus. :D Zinājāt, ka 100% gultas izmantotāji izmanto gultu ARĪ mājās? !!!!!!!

ab     28.12.2011 17:36:10     Ziņot!

baigais atklājums,nu nesēž visi birojos,kāds var tikt pie interneta tikai mājās

:D     27.12.2011 20:34:00     Ziņot!

Nevar būt ka tik daudz!

J.G » Kas     27.12.2011 03:08:18     Ziņot!

Es gan rēķinu saņemu no"MiņTjažMaš"-kopš kura laika Latvenergo ar to nodarbojas?

konteksts     26.12.2011 19:29:19     Ziņot!

man patīk kā pie 91 kāds pasaka Arī.....


Ienāc ar savu lietotājvārdu


Apollo neatbild par portāla lasītāju ievietotiem komentāriem. Apollo aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda. Aicinājuma ignorēšanas gadījumā Apollo ir tiesības dzēst neatbilstošus komentārus portālā, kā arī liegt lietotājam turpmāku pieeju portālam. Vēršam Apollo lietotāju uzmanību, ka interneta vide nav anonīma vide un Apollo ir pietiekami tehniskie līdzekļi, lai komentētājus identificētu.

Apollo lietošanas noteikumi





Citi raksti kanālā

 

Reklāma

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20

Dienas foto: Kautiņš parlamentā (35) Foto galerija

Ukrainas parlamentā jau ne pirmo reizi domstarpības risina, liekot lietā dūres. ...

Kļūsti par reportieri!
APOLLO E-VEIKALI
APOLLO DARBS
  • Argentīnas Nacionālā diena.
  • 1892. gadā dzimis Josips Brozs Tito — Dienvidslāvijas vadītājs laika posmā pēc Otrā pasaules kara.
  • 1905. gadā dzimis itāļu modes dizaineris Aldo Guči.

Lasi vairāk

skaidrs Rīga šobrīd:
skaidrs +17.5 °C

Vējš: 5 m/s ZR
Saule lec: 4:48 riet: 21:54
Dienas ilgums: 17h 6min
Šodienas gaviļnieki:
Anšlavs, Junora
Āfrikas diena Čadā, Libērijā, Madagaskarā, Mali, Mauritānijā, Namībijā, Dienvidāfrikā, Zambijā, Zimbavē
Paklāju diena Turkmēnijā
Neatkarības diena Jordānijā
17:41Šobrīd TV ekrānos

LTV1

LTV7

LNT

Pirmais Baltijas Kanāls