Atpakaļ Tālāk

Zvirgzdiņš atkāpjas no amata Papildināts 18:33

«Apollo»/BNS

Piektdiena, 19. jūnijs (2009) 18:12    |    Komentāri: (115)

Drukāt  Nosūtīt draugam

Latvijas valstsvienības galvenais treneris Ainārs Zvirgzdiņš šodien pēc zaudējuma Eiropas čempionāta mačā pret Itālijas izlasi paziņojis par atkāpšanos no amata. 

Ainārs Zvirgzdiņš
Latvijas izlases galvenais treneris Ainārs Zvirgzdiņš pēc zaudējuma Itālijai paziņojis par atkāpšanos no amata.

Foto: AFI

Latvijas izlase šodien pusfināla spēlē par piekto līdz astoto vietu Eiropas čempionātā ar 66:68 pagarinājumā zaudēja Itālijas basketbolistēm, tādejādi zaudējot cerības kvalificēties 2010. gada pasaules čempionātam.

Pirms Eiropas čempionāta Zvirgzdiņš norādīja, ka viņa kā trenera un visas komandas iekšējais mērķis ir kvalificēšanās pasaules čempionātam, tādejādi Latvijai turnīrā bija jāizcīna vismaz piektā vieta.

«Tāda ir dzīve - ir veiksmes un ir neveiksmes,» žurnālistiem norādīja Zvirgzdiņš un piebilda, ka jūtas nepaveicis savu darbu pienācīgi un visu vainu uzņemas pats. Ar Latvijas izlases spēlētājām viņš vienojies sestdien kopīgiem spēkiem Rīgā aizvadīt labu pēdējo spēli turnīrā un pēc tam atkāpties.

Zvirgzdiņš aicināja nemeklēt skabargas komandas spēlē, jo Latvijas valstsvienība ir veikusi attīstībā lielu lēcienu, ko nepadara nebijušu divi pēdējie zaudējumi pagarinājumā «viena metiena vērtībā». Par zaudējumu Itālijai Zvirgzdiņš atvainojās «Latvijas basketbola sabiedrībai un skatītājiem».

Latvijas neveiksmīgo spēli otrajā puslaikā pret Itāliju Zvirgzdiņš skaidroja ar komandas lielo nogurumu pēc dienu iepriekš aizvadītās ceturtdaļfināla spēles pret Krieviju. «Pietrūka spēka un vakardienas emociju,» paskaidroja Zvirgzdiņš. Viņš atgādināja, ka starp abām smagajām spēlēm komandai bija tikai 17 stundu atpūtai.

Oficiāli Zvirgzdiņš darbu Latvijas izlasē beigs pēc sestdien paredzētā mača par septīto vietu pret Slovākijas valstsvienību.

Zvirgzdiņa vadībā Latvijas valstsvienība 2007. gada Eiropas čempionātā Itālijā izcīnīja ceturto vietu. Pagājušajā vasarā Latvijas izlase viņa vadībā kvalificējās arī Pekinas olimpiskajām spēlēm, kurās izcīnīja devīto vietu.

 

BNS
Materiāls publicēts sadarbībā ar


PĒDĒJIE KOMENTĀRI Lasi visus komentārus(115)
greta     21.06.2009 11:54:59     Ziņot!

Karstgalvis, vienmēr strēbj karstu, pēc tam nožēlo. Šoreiz tomēr lēmums pareizs-vienalga padzītu-nogremdēja Latvijas sieviešu basketbolu. Nogremdēja iespēju meitenēm izcīnit medaļas vai sliktākā gadījumā-piedalīšanos PČ.

rabinovics     20.06.2009 16:17:54     Ziņot!

Trenera galvenā kļūda- nemācēja motivēt meitenes. spēle taču beidzās ar ar fināla svilpi , nevis pēc pieklājīga punktu pārsvara iegūšanu spēles vidusdaļā.

Jurčiks     20.06.2009 16:13:28     Ziņot!

Piekrītu!!! Trenerim viennozīmīgi jāpaliek!

seria     20.06.2009 16:11:46     Ziņot!

Nu kas par plintes mešanu krūmos,ja treneris uzskata ,ka viņa vaina ,lai paliek un labo kļudas,Zvirgzdiņam nav ne vainas ,vienkārši nepaveicās,jāturpina strādāt!!!

Dace     20.06.2009 16:05:40     Ziņot!

Nu nevajadzēja gan Zvirgzdiņam atkāpties,viņa vainas te nav,labs treneris,vienkārši meitenes drusciņ sadega,pēc uzvarētajām pārbaudes spēlēm un pirmajām četrām uzvarām!!!


Ienāc ar savu lietotājvārdu


Apollo neatbild par portāla lasītāju ievietotiem komentāriem. Apollo aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda. Aicinājuma ignorēšanas gadījumā Apollo ir tiesības dzēst neatbilstošus komentārus portālā, kā arī liegt lietotājam turpmāku pieeju portālam. Vēršam Apollo lietotāju uzmanību, ka interneta vide nav anonīma vide un Apollo ir pietiekami tehniskie līdzekļi, lai komentētājus identificētu.

Apollo lietošanas noteikumi





Citi raksti kanālā

 
Kļūsti par reportieri!
APOLLO E-VEIKALI
skaidrs Rīga šobrīd:
skaidrs +15.3 °C

Vējš: 5 m/s ZR
Saule lec: 4:46 riet: 21:56
Dienas ilgums: 17h 10min
APOLLO DARBS