neliels sniegs

Pirmdiena, 13. februāris  08:39

Laika ziņas: Rīga -8.5 °C. neliels sniegs

Vārdadienas: Malda, Melita

LOK noliedz pārmetumus par valsts līdzekļu netērēšanu sporta vajadzībām

LETA

Otrdiena, 2. marts (2010) 20:48    |    Komentāri: (8)

Drukāt  Nosūtīt draugam

Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK) neatzīst Valsts kontroles (VK) pārmetumus par to, ka lielākā daļa no valsts budžeta piešķirtajiem līdzekļiem netiek tērēta sporta funkciju īstenošanai, ievērojamu to daļu novirzot administratīvajiem tēriņiem.

Foto: Baiba Aprāne/LETA

Kā aģentūrai LETA uzsvēra LOK prezidents Aldons Vrubļevskis, komiteja valsts budžeta dotācijas saņem no vairākām sporta budžeta apakšprogrammām un lauvas tiesu valsts dotācijas veido finansējums LOK valsts galvoto aizdevumu atmaksai par ieguldījumu olimpisko centru celtniecībā. 2008.gadā tie bijuši 3 733 258 lati jeb 58,8% no visas valsts dotācijas LOK, bet 2009.gadā - 3 289 843 lati jeb 68,2% no kopējās valsts dotācijas.

Vrubļevskis uzsver, ka no minētajām summām nekas netiek tērēts administratīvām un saimnieciskām vajadzībām vai sporta programmām un pasākumiem, jo šo dotāciju nedrīkst izmantot citam mērķim kā vien, atdodot kredītiestādēm valsts galvoto aizdevumu atmaksai.

Tanī pat laikā LOK vairākkārt vērsusi gan Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM), gan Finanšu ministrijas un Valsts kontroles uzmanību apstāklim, ka aizdevumu atmaksai paredzētā nauda faktiski nav sporta budžets, bet gan investīciju programma, bet tas nav ticis ņemts vērā.

Savukārt atlikusī dotācijas daļa tiek tērēta sporta veidu federāciju un sporta pasākumu apmaksai, kā arī LOK pasākumiem un administratīvajām un saimnieciskajām izmaksām, tostarp telpu īrei, sakaru un transporta pakalpojumiem un darbinieku algām, izņemot valdes locekļu atalgojumu.

Jau ziņots, ka VK revīzijā secināts, ka IZM nenodrošina caurskatāmu un efektīvu valsts budžeta līdzekļu izlietošanu sportam un to, ka valsts piešķirtie budžeta līdzekļi sportam pilnā apjomā sasniedz piešķiršanas mērķi un tiek efektīvi izlietoti.

Revīzijas rezultāti liecina, ka IZM sportam piešķirtos līdzekļus administrē necaurskatāmi, tā nav izstrādājusi tādu sporta nozares finansēšanas normatīvo regulējumu, kas nodrošinātu plānveidīgu un uz mērķu sasniegšanu orientētu sistēmas darbību, kā arī nav izveidojusi vienotu valsts budžeta līdzekļu piešķiršanas kārtību, kas nodrošinātu līdzekļu izlietojuma kontroli.
 

LETA
Materiāls publicēts sadarbībā ar


PĒDĒJIE KOMENTĀRI Lasi visus komentārus(8)
rateecatletloanfirm0 » rateecatletloanfirm0     29.06.2010 05:41:27     Ziņot!

Dear Sir / Madam, Jūs esat uzņēmējs vai sieviete? Jūs atrodaties jebkurā finanšu stresa vai jums ir nepieciešams, līdzekļu, lai sāktu savu bizness? Jums ir zems kredīta score, un jūs esat radušās grūtības saņemt kredītu un citu localbanks finanšu iestādes? Šī ir jūsu iespēja sākt. a) individuālie aizņēmumi, uzņēmējdarbības paplašināšanai. b) uzņēmējdarbības uzsākšanas un izglītības. c) parāda konsolidāciju. d) Hard Money Aizdevumi. e) būvniecības aizdevumu. f) Student Loan. Rateecalet kredīta pakalpojumu piedāvā Jums iespēju norādīt aizdevuma nepieciešamo summu un ilgumu, ko varat atļauties pilnībā atmaksāt aizdevumu ar likmi intereses 3%. Tas dod jums reālu iespēju iegūt līdzekļus nepieciešams. Ieinteresētajām pretendentiem būtu atbildēt ar e-pasts: rateecatletloanfirm01@hotmail.com

Anna     03.03.2010 08:32:32     Ziņot!

Algas netiek maksātas no valsts budžeta - kas tad ir sponsoru ziedojumi - nodokļu maksātāju nauda - Latvijas gāze, Valsts meži! LOK pienakums ir meklēt sponsorus sportam, nevis sev!!!!

elo     03.03.2010 07:07:14     Ziņot!

Kāpēc tikai oranžie? Piekritīšu Zorgem,zolīda barotava. IZM ir viens no lielākajiem budžetiem pietiek visiem. Labi paēduši ir LOK,datoriķi,dažāda veida piegādātāji un ES fondu apguvēji utt.

ha     03.03.2010 01:51:21     Ziņot!

:) LOK :) Expres Travel :) Indriksons :) jautājumi? Nav!

zorge     02.03.2010 23:00:46     Ziņot!

Šitos oranžos slaucējus vajag ar sūdainu mietu iztrenkāt. Sporta nauda latvijā lielos vilcienos tiek vienkārši noshēmota. Sporta budžets kopā ar sponsoriem, neskaitot Dinamo, ir kādi 25 [links uz ārēju resursu]L. Iedomājaties, ja kaut 10% no šīs summas "aiziet" pa kanāliem - tāds zolīda barotava, ne? KOĶE, BEIDZ RAUSTĪTIES UN SĀC RĪKOTIES!!!


Ienāc ar savu lietotājvārdu


Apollo neatbild par portāla lasītāju ievietotiem komentāriem. Apollo aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda. Aicinājuma ignorēšanas gadījumā Apollo ir tiesības dzēst neatbilstošus komentārus portālā, kā arī liegt lietotājam turpmāku pieeju portālam. Vēršam Apollo lietotāju uzmanību, ka interneta vide nav anonīma vide un Apollo ir pietiekami tehniskie līdzekļi, lai komentētājus identificētu.

Apollo lietošanas noteikumi





Citi raksti kanālā

 
Kļūsti par reportieri!
ŠODIEN TV

NBA: Jūtas Jazz - Ņūorleānas Hornets
NBA TV, 3.00

APOLLO E-VEIKALI
neliels sniegs Rīga šobrīd:
neliels sniegs -8.5 °C

Vējš: 5 m/s D
Saule lec: 7:57 riet: 17:20
Dienas ilgums: 9h 23min
APOLLO DARBS