Arī iedzīšanā Rastorgujevs finišē desmitniekā (6)

Latvijas labākais biatlonists Andrejs Rastorgujevs arī otrajās Slovēnijā notiekošā Pasaules kausa izcīņas septītā posma sacensībās sestdien demonstrēja teicamu ātrumu, izcīnot devīto vietu 12,5 kilometru iedzīšanā.

Šī ir astotā reize Rastorgujeva karjerā, kad viņš spējis Pasaules kausa sacensībās ielauzties labāko desmitniekā.

Pirmajā šaušanā Rastorgujevs šāva nekļūdīgi un pakāpās uz septīto vietu. Otrajā šaušanā Latvijas pārstāvis pieļāva vienu kļūdu, tomēr distancē savas pozīcijas uzlaboja un uz trešo šaušanu ieradās kā trešās vietas īpašnieks. Tajā gan Rastorgujevs pieļāva divas kļūdas, kas lika atkāpties uz devīto pozīciju. Uz noslēdzošo šaušanu Rastorgujevs ieslēpoja kā astotais, taču pieļāva vienu kļūdu un tādējādi izstājās no cīņas par augstākajām vietām.

Finišu Latvijas pārstāvis sasniedza kā devītais minūti un 6,6 sekundes aiz uzvaru izcīnījušā krieva Antona Šipuļina, kurš šāva ar vienu kļūdu.

Šipuļins pirms tam sprintā izcīnīja otro vietu, bet iedzīšanā viņam 8,6 sekundes zaudēja divus mērķus nesašāvušais sprinta sacīkšu uzvarētājs Bjērns Ferijs no Zviedrijas. Tikmēr trešais ar divām kļūdām šaušanā 27,4 sekundes aiz uzvarētāja finišēja leģendārais norvēģis Ūle Einārs Bjērndālens.

Divkārtējais Soču olimpisko spēļu čempions Martēns Furkads no Francijas tikmēr ieņēma septīto vietu.

Ceturtdien Rastorgujevs desmit kilometru sprinta sacensībās izcīnīja devīto vietu, uzrādot savu labāko karjeras rezultātu šajā Pasaules kausa distancē. Tikmēr cits Latvijas biatlonists Rolands Pužulis ar četrām kļūdām šaušanā ierindojās pēdējā, 91.vietā starp finišu sasniegušajiem sportistiem, savukārt Edgars Piksons pēc pirmās šaušanas no sacensībām izstājās.

Iedzīšanā startēja sprinta sacensību 60 labākie sportisti.

Šis ir pirmais Pasaules kausa posms pēc Soču olimpiskajām spēlēm.

Februārī Rastorgujevs atzīstami startēja Soču olimpiskajās spēlēs, augstāko vietu - devīto - izcīnot iedzīšanas sacensībās. Tāpat Olimpiādē Latvijas labākajam biatlonistam izdevās ierindoties 14.vietā masu startā, 17.pozīcijā sprintā un 33.vietā individuālajās sacensībās.

Šī Pasaules kausa posma noslēgumā biatlonisti svētdien sacentīsies masu startā.

Šajā biatlona sezonā vēl atlicis aizvadīt trīs Pasaules kausa posmus - bez šī sportisti nākamajās nedēļās sacentīsies arī Somijā un Norvēģijā.