ASV basketbolisti olimpiskajā finālā pārspēj Spāniju

Londonas olimpisko spēļu zelta godalgas šodien izcīnīja ASV valstsvienības basketbolisti, kuri ar 107:100 pieveica Spānijas izlasi.

Fotogalerija

Uzvarētāju rindās ar 30 punktiem izcēlās Kevins Durents, 19 punktus guva Lebrons Džeimss, bet 17 punkti bija Kobes Braienta rēķinā. Spānijas komandā 24 punktus guva Pau Gazols, bet 21 punktu pievienoja Huans Karloss Navarro.

Lielais fināls sākās rezultatīvā cīņā, kurā nedaudz precīzāki bija amerikāņi, kuriem izdevās iegūt deviņu punktu pārsvaru (25:16), bet ceturtdaļas izskaņā ASV komandai bija jau +10 (35:25). Tomēr straujā tempā šķietami lielos mīnusus spāņi diezgan ātri likvidēja un jau otrās ceturtdaļas sākumā rezultāts bija 35:34 amerikāņu labā. Turpinājumā pamīšus vadībā bija te viena, te otra komanda, bet ceturtdaļas beigās ASV basketbolisti panāca 58:51, taču lielajā pārtraukumā amerikāņi devās tikai ar +1 (59:58).

Trešās ceturtdaļas vidū spāņiem izdevās pārņemt vadību (67:64), tomēr turpinājumā pārsvarā vadībā bija ASV komanda, kura saglabāja minimālu pārsvaru arī pirms pēdējām desmit minūtēm (83:82). Pēdējās ceturtdaļas sākumā amerikāņi panāca 90:84, bet ceturtdaļas vidū ASV izlasei bija jau +10 (97:87). Atlikušajā laikā spāņi centās atspēlēties, tomēr amerikāņi panākumu nosargāja.

Atgādinām, ka šodien mačā par bronzas medaļām Krievijas izlases basketbolisti ar 81:77 pārspēja Argentīnas valstsvienību.