Balotelli «dubultsitiens» nodrošina Itālijai vietu EČ finālā

Eiropas čempionāta otrajā pusfināla mačā ceturtdienas vakarā Varšavā Itālijas izlases futbolisti ar 2:1 pieveica Vācijas valstsvienību.

Mača sākumā inicitīva piederēja vāciešiem - uz vārtu līnijas Itālijas izlasi no zaudētiem vārtiem glāba Andrea Pirlo, pēc rikošeta no Andrea Bardzalji bumba aizripoja tikai nedaudz garām vārtiem, bet Džanluidži Bufons tika galā ar Toni Krosa tālsitienu. Itālijas komanda atbildēja ar Rikardo Montolivo un Antonio Kasāno tālsitieniem, bet 20. minūtē pēc teicamas Kasāno piespēles rezultātu atklāja Mario Balotelli - 1:0. Turpinājumā vācieši centās atspēlēties, taču reālu vārtu gūšanas momentu nebija, bet 36. minūtē pēc lieliskas Montolivo piespēles Balotelli izskrēja aci pret aci ar Manuelu Noieru un panāca 2:0.

Otro puslaiku Vācijas futbolisti iesāka ļoti aktīvi, bet bīstamākais sitiens padevās Marko Roisam, tomēr Bufons nospēlēja lieliski. Itālijas izlase atbildēja ar pretuzbrukumiem, kuros divas teicamas iespējas gūt vārtus garām palaida Klaudio Markīzio. Pēdējās minūtēs vēl vienā pretuzbrukumā lielisku iespēju neizmantoja Alesandro Djamanti, bet vāciešu izmisīgie centieni atspēlēties palika bez rezultāta. Tikai spēles kompensācijas laikā, kad par Federiko Balcareti spēli ar roku uz Bufona vārtiem tika nozīmēts 11 metrus soda sitiens, Mesuts Ezils samazināja rezultāta starpību - 2:1.

Atgādinām, ka trešdienas vakarā Doņeckā pirmajā pusfināla spēlē pašreizējie Eiropas un pasaules čempioni Spānijas futbolisti pēcspēles sitienu sērijā ar 4:2 uzvarēja Portugāles valstsvienību.

Eiropas čempionāta finālmačs starp Itālijas un Spānijas futbolistiem sāksies svētdien, plkst. 21.45 Kijevas olimpiskajā stadionā.