Bokam ceturtā vieta Eiropas autokrosa čempionāta posmā Ungārijā (1)

Latvijas autosportists Jānis Boks svētdien izcīnīja ceturto vietu Ungārijā notikušajā Eiropas autokrosa čempionāta piektajā posmā «SuperBuggy» klasē, aģentūru LETA informēja Latvijas Automobiļu federācijas (LAF) Preses dienesta vadītājs Viesturs Saukāns.

Kvalifikācijas braucienos Boks ieņēma divas otrās un vienu trešo vietu, bet A finālam kvalificējās no septītās starta vietas.

Pirmā brauciena startā Boks pēc pirmā apļa bija otrais, taču brauciens tika apturēts. Atkārtotajā startā Boks izvirzījās ceturtajā vietā, šo pozīciju nosargājot līdz pat finišam.

Kā vēstīts, iepriekšējā Eiropas čempionāta posmā latvietis izcīnīja augsto otro vietu, kas ir labākais Latvijas autokrosa braucēju sasniegums kopš 2010.gada.

Tikmēr «SuperBuggy» klases sacensībās startēja arī Juris Kuļikovskis un Ervins Grencis, taču dažādu problēmu dēļ viņi neiekļuva ne A finālā, ne arī B finālā. Galējā ieskaitē Kuļikovskim 19. vieta, bet Grencim - 23. pozīcija.

Savukārt «Buggy 1600» klasē labākais no trim latviešiem bija Ronalds Baldiņš, kam šis bija tikai otrais posms Eiropas autokrosa čempionātā. Latvietis B finālā izcīnīja septīto vietu, posmu noslēdzot 15.vietā 30 dalībnieku konkurencē.

Savukārt Kuļikovskis B finālā tehnisku problēmu dēļ izstājās, posmu noslēdzot 16.vietā. Trešais Latvijas braucējs Māris Līcis nekvalificējās fināliem, Ungārijas posmu noslēdzot 21.pozīcijā.

Nākamais Eiropas autokrosa čempionāta posms nākamās nedēļas nogalē Čehijā.

Maija beigās Eiropas autokrosa čempionāta sezona tika atklāta «Mūsas» trasē Bauskā, kur Boks izcīnīja ceturto vietu.