Daugaviņam Kaldera kauss

AHL Kaldera kausa izcīņas finālsērijas sestajā spēlē aizvadītajā naktī Kaspara Daugaviņa pārstāvētā Binghemtonas «Senators» komanda viesos ar 3:2 pieveica Hjūstonas «Aeros», sērijā triumfējot ar 4-2.

Latviešu uzbrucējs šajā mačā izdarīja vienu rezultatīvu piespēli, četrreiz meta pa vārtiem un nopelnīja pozitīvu lietderības koeficientu +1.

Daugaviņš otrās trešdaļas 3. minūtē asistēja šveicietim Romānam Vikam, kurš atklāja spēles rezultātu. Trešdaļas turpinājumā Džons Disalvatore un Žans Mišels Dausts vairākumā panāca 2:1 «Aeros» labā. Tomēr trešajā periodā Bobijs Batlers un Raiens Kellers vairākumā guva divus vārtus un nodrošināja «senatoriem» uzvaru.

23 gadus vecais Daugaviņš šosezon Kaldera kausa izcīņas 23 spēlēs guva desmit vārtus un atdeva desmit rezultatīvas piespēles, kā arī nopelnīja astoņas soda minūtes un pozitīvu lietderības koeficientu +8.

Bet par Kaldera kausa vērtīgāko spēlētāju tika atzīts «Senators» komandas 19 gadus vecais zviedru vārtsargs Robins Lēners.

Līdz šim no Latvijas hokejistiem Kaldera kausu bija izcīnījuši arī Artūrs Kulda (2008. gadā) un Raitis Ivanāns (2004. gadā).

Jāpiebilst, ka iepriekšējās piecās sezonās Binghemtonas komandai neizdevās pat iekļūt play-off spēlēs.