Hemiltons uzvar Monako

Pirmās formulas pasaules čempionāta Monako «Grand Prix» izcīņā uzvaru izcīnīja «McLaren-Mercedes» britu pilots Lūiss Hemiltons, kurš tādejādi izvirzījās kopvērtējuma pirmajā vietā.

Otro vietu Montekarlo trasē izcīnīja «BMW-Sauber» poļu autobraucējs Roberts Kubica, bet trešais finišēja pole-position ieguvējs Felipe Massa («Ferrari»). Negaidītiem pavērsieniem un sadursmēm bagātajā sacīkstē bez punktiem palika līdzšinējais čempionāta līderis Kimi Raikonens, kurš desmit minūtes līdz sacensību beigām ietriecās Adriana Zutila «Force India» formulā, kura tobrīd atradās ļoti augstajā ceturtajā vietā.

Pasaules čempionāta kopvērtējumā līderpozīcijās izvirzījies Hemiltons, kuram ir 38 punkti. Otro vietu ieņem pašreizējais pasaules čempions Raikonens (35 punkti), trešais ir brazīlietis Massa (34 punkti), bet ceturto vietu ar 32 punktiem patlaban ieņem Kubica.