Izstrādāti Būvniecības informācijas sistēmas noteikumi (2)

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Foto: Lauris Nagliņš/LETA

Ekonomikas ministrija (EM) izstrādājusi un starpinstitūciju saskaņošanai nodevusi Būvniecības informācijas sistēmas noteikumus.

Noteikumi izstrādāti ar mērķi nodrošināt tiesisko regulējumu sistēmas nepārtrauktai darbībai. Noteikumu projekts ietver sistēmas izveides, uzturēšanas, dokumentu iesniegšanas, satura un sistēmā iekļautās informācijas aprites kārtību.

Noteikumi nosaka sistēmas dalībniekus, t.i., institūcijas, kurām tiks nodrošināta darba vieta un piekļuve informācijai, kas ietverta sistēmā. Noteikumi paredz, ka sistēmā ietvertās informācijas (datu) apmaiņa gan ar privātpersonām, gan ar valsts pārvaldes iestādēm notiek elektroniski.

Noteikumi nodrošina elektronisku informācijas (datu) ievadi sistēmā, ja dokumentu apmaiņa ir notikusi papīra dokumenta formā. Sistēmas kvalitatīvas darbības nodrošināšanai paredzēts, ka bez maksas tiks saņemta informācija no vairākām valsts nozīmes informācijas sistēmām un reģistriem. Informācijas apmaiņas nodrošināšanai starp sistēmas dalībniekiem un informācijas turētājiem tiks nodrošināta, noslēdzot starpresoru vienošanos, kurā detalizēti noteikta, kāda informācija nododama apmaiņai un kādā kārtībā.

Noteikumi arī paredz, ka sistēma tās darbības laikā tiek uzturēta pastāvīgi un sistēmā esošo datu glabāšanu nodrošina sistēmas pārzinis. Sistēmas likvidēšanas gadījumā dati tiek nodoti glabāšanai Latvijas Nacionālajam arhīvam.

Noteikumi paredz arī pārejas noteikumus, kas uzliek pienākumu sistēmas dalībniekiem, kuri pilda būvvaldes funkcijas, līdz 2015.gada 31.decembrim noslēgt vienošanos ar sistēmas pārzini un sākt sistēmas lietošanu, t.i., nodrošināt informācijas apmaiņu.

EM sistēmas nepārtrauktas darbības nodrošināšanai un administrēšanai ir izveidota Būvniecības informācijas sistēmas projekta nodaļa, kuras sastāvā ir trīs darbinieki.

Ministrija norāda, ka viens no noteikumu primārajiem mērķiem ir administratīvā sloga samazināšana visiem būvniecības jomā iesaistītajiem. Sistēma ir veidota, izmantojot interneta risinājumu, kas nozīmē, ka ikvienam, kam ir piekļuve internetam, ir iespēja izmantot sistēmu un iegūt tajā publiski pieejamo informāciju.

Sistēma veidota, lai tajā būtu pieejama visa informācija, kas nepieciešama konkrētās būvniecības ieceres izvērtēšanai un būvatļaujas izdošanai, novēršot nepieciešamību iedzīvotājiem un komersantiem pašiem vērsties pie dažādām institūcijām un sabiedrisko pakalpojumu sniedzējiem, lai iegūtu nepieciešamās ziņas, saskaņojumus un apstiprinājumus būvniecības sākšanai, veikšanai un nodošanai ekspluatācijā.

EM prognozē, ka no aptuveni 10 000 gada laikā izsniegto būvatļauju, izmantojot sistēmas pakalpojumus, 6200 būvatļaujas tiks izsniegtas elektroniski. No aptuveni 7000 pieprasījumu būves nodošanai ekspluatācijā viena gada laikā, izmantojot sistēmas pakalpojumus, 4500 tiks apstrādāti elektroniski. Savukārt no aptuveni 8200 pieprasījumiem gada laikā būves vienkāršotas rekonstrukcijas vai renovācijas saskaņošanai, izmantojot sistēmas pakalpojumus, 5500 tiks apstrādāti elektroniski.

Jau ziņots, ka no šā gada janvāra Būvniecības informācijas sistēmas portālā «www.bis.gov.lv» publiski ir pieejami pirmie trīs reģistri - Būvkomersantu reģistrs, Būvprakses un arhitekta prakses sertifikātu reģistrs un Būvinspektoru reģistrs.

Sistēmas izstrādes un ieviešanas plānotais kopējais projekta finansējums ir 2 102 518 lati (2 991 613 eiro), kur Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzfinansējums ir 100% no projekta attiecināmajām izmaksām. Sistēmas izstrādātājs ir SIA «Tieto Latvia», kas tika izvēlēts slēgtā konkursa rezultātā.

Komentāri (2)CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu