Jaundibinātais «Liepājas» klubs pieveic «Skonto» futbolistus (4)

Pirmo nozīmīgo panākumu vēsturē trešdien izcīnīja jaundibinātais «Liepājas» klubs, kas Latvijas «SMScredit.lv Virslīgas» futbola čempionāta spēlē ar 1:0 (0:0) savā laukumā pārspēja Rīgas «Skonto».

Visi izšķirošie notikumi šajā mačā notika otrajā puslaikā. Tā pirmajās desmit minūtēs abas komandas kopā pamanījās nopelnīt piecas dzeltenās kartītes, bet «Skonto» arī palika mazākumā, kad jau otro dzelteno «plāksteri» savā priekšā ieraudzīja Ofosu Apija no Ganas. 56. minūtē pēc Vladislava Gabova pārkāpuma uz «Skonto» vārtiem tika nozīmēts 11 metru soda sitiens, ko realizēja Jānis Ikaunieks, gūstot vienīgos vārtus cīņā.

Arī spēles beigas izvērtās saspringtas, bet liepājnieki spēja tikt pie panākuma un savā vēsturē oficiālos mačos joprojām nav piedzīvojuši nevienu zaudējumu.

Zīmīgi, ka pērn visas sezonas laikā «Skonto» futbolisti virslīgā piedzīvoja tikai vienu zaudējumu.

Kā ziņots, vēl citos mačos trešdien Daugavpils «Daugava» ar rezultātu 2:0 (1:0) savā laukumā pieveica «Jūrmalas» vienību, bet «Jelgavas» futbolisti Olainē cīnījās 0:0 (0:0) ar Jūrmalas «Spartaku», kļūstot par kopvērtējuma līderiem.

Spēlē Daugavpilī rezultātu pirmā puslaika kompensācijas laikā pēc soda sitiena atklāja Jevgēņijs Kosmačovs, bet pašā otrā puslaika sākumā otro reizi izcēlās Andrejs Arlašins.

Atlikušajā otrā puslaika daļā aizritēja aizraujoša cīņa, kurā abām komandām bija vairāki labi vārtu gūšanas momenti, tomēr neviens no tiem netika izmantots. Cīņas beigās mājinieki arī palika mazākumā, kad nervi neizturēja Muradam Gusenovam, tomēr pārsvars tika noturēts.

Savukārt Olainē notikušajā cīņā abas komandas cīnījās ļoti pašaizliedzīgi, bet neviena no vienībām vārtus tā arī neguva.

Līdz ar to «Jelgavas» futbolisti nav zaudējuši jau 12 oficiālos mačos pēc kārtas. Šī sērija sākās vēl pagājušajā sezonā. Savukārt «Spartaks» komanda, neskatoties uz iespaidīgo sastāvu, ieguvusi vien pirmo punktu šosezon.

Dienas centrālajā mačā trešdien jaundibinātais klubs «Liepāja» intriģējošā duelī uzņem valsts vicečempionus «Skonto». Abas komandas šīs sezonas čempionātā pagaidām cīnās bez zaudējumiem.

Pirmā pārceltās otrās kārtas spēle tika aizvadīta pagājušajā svētdienā, kad pirmo panākumu jaunajā sezonā izcīnīja «Metta»/«Latvijas Universitāte», savā laukumā ar rezultātu 1:0 pārspējot «Daugavpils» komandu.

Turnīra kopvērtējumā līderpozīcijā tagad atrodas «Liepājas» un «Jelgavas» komandas, kas izcīnījušas pa septiņiem punktiem trijās spēlēs, bet tām ar sešiem punktiem divās cīņās seko čempione «Ventspils».

Ceturtā ar četriem punktiem trijos mačos ir virslīgas debitante «Daugavpils», bet pa trim punktiem ir «Skonto», Daugavpils «Daugava» un «Metta»/LU vienībām. Savukārt tabulas apakšgalā ir «Jūrmala», Rīgas «Daugava» un «Spartaks», kas visas izcīnījušas pa vienam punktam.