Jūrmalas skriešanas pusmaratonā labākie Renārs Roze un Jeļena Ābele (7)

Sestdien, 21. septembrī norisinājās šīs sezonas noslēdzošās Jūrmalas maratonu sērijas sacensības - «Galleria Riga» Jūrmalas skriešanas pusmaratons. 21 kilometru distancē vīriešu konkurencē uzvaru svinēja Renārs Roze, bet sieviešu – Jeļena Ābele. 10 kilometru distancē vīriešu konkurencē labākais bija Jānis Višķers, bet sieviešu  konkurencē pirmo vietu izcīnīja Jeļena Prokopčuka.

Pusmaratona distancē vīriešu konkurencē pārliecinošu uzvaru izcīnīja Renārs Roze no «Skandi Motors», kas finišu sasniedza pēc 1 stundas, 10 minūtēm un 44 sekundēm. Otro vietu izcīnīja Māris Ābele no «City Fitness/Sportlat» (1:14:15), atpaliekot no līdera 3 minūtes un 29 sekundes. Trešo labāko rezultātu pusmaratona distancē vīriešu konkurencē uzrādīja Valdis Ņilovs (1:15:28).

Renārs Roze, atskatoties uz sacensībām, teica: «Uzstādīju sev par mērķi būt pirmajam, bet rezultāts man nebija galvenais. Biju pat pārsteigts, ka tik ātri finišēju. Biju rēķinājies, ka 10 kilometrus noskriešu aptuveni pēc stundas un 11 minūtēm. Galu galā šogad finišēju ar praktiski tādu pašu rezultātu kā pērn. Tas ir interesanti, jo pērn sacensībās pieliku vairāk pūles, tad šogad tas bija vairāk kā tāds treniņš. Kopumā Jūrmalas pusmaratona trase ir visai līdzena, tomēr jāpiebilst, ka tas savukārt nozīmē, ka visu laiku strādā vieni un tie paši kāju muskuļi, kas skriešanu padara ne tik vieglu. Slodze uz šiem muskuļiem ir nepārtraukta un tiem nav atslodzes. Savukārt kalnainās trasēs, kamēr tiek nodarbināta viena muskuļu grupa, otrai ir atslodze.»

Pusmaratona distancē sieviešu konkurencē uzvaru svinēja Jeļena Ābele no «City Fitness» (1:19:13), otro vietu izcīnīja Dace Lina no «Asics» (1:20:59), trešā palika Liene Bersone no «Skandi Motors» (1:29:59).

Jeļena Ābele pēc finiša norādīja: «Sacensības bija diezgan grūtas, jo iepriekš nebiju trenējusies, liekot akcentu uz garajām distancēm. Tomēr jāsaka, ka laikapstākļi bija ideāli, lai uzstādītu labus rezultātus, jo nebija ne par karstu, ne par aukstu. Pirmo apli skrēju diezgan mierīgā tempā, pēc tam kādu trases posmu skrēju kopā ar Daci Linu. Sapratu, ka varu turēt tempu un izlēmu, ka jāpārbauda sava izturība. Kad jau biju ieskrējusies, tad jau vairs nevarēju apstāties. Tomēr jāatzīst, ka nācās pielikt pūles īpaši trases beigās, jo kājas vairs neklausīja.»

10 kilometru distancē vīriešu konkurencē uzvaru izcīnīja Jānis Višķers no «Skandi Motors», finišu sasniedzot pēc 33 minūtēm un 55 sekundēm. Otrais finišēja Kristaps Vējš Āboliņš (00:35:07) no «ABC software», bet trešais palika viņa komandas biedrs Dmitrijs Galašins (00:35:29).

10 kilometru distancē pārliecinošu uzvaru izcīnīja slavenā sportiste Jeļena Prokopčuka (00:36:37), otro vietu ieguva Anita Kažemāka (00:40:19), bet trešais labākais rezultāts Inārai Lūsei (00:43:53).

Arī piecu kilometru distancē labākais vīriešu konkurencē izrādījās Jānis Višķers (00:15:37), bet sieviešu konkurencē labākā bija Diāna Panovska (00:19:04)