Juškāne Pasaules kausa sezonu noslēdz ar 92.vietu sprintā (6)

Latvijas biatloniste Žanna Juškāne noslēdzošo, devīto, Pasaules kausa posmu ceturtdien iesākusi ar 92.vietu 7,5 kilometru sprinta sacensībās.

Latvijas pārstāve līdz ar to nav kvalificējusies atlikušajām posma distancēm, noslēdzot savus šīs sezonas Pasaules kausa startus.

Juškāne jau pirmajā šaušanā pieļāva trīs kļūdas, kas viņai lika ieņemt priekšpēdējo 94.vietu, bet nākamajā šaušanā latvietes rēķinā vēl trīs kļūdas, finišu sasniedzot 92.pozīcijā.

Par sacensību uzvarētāju ar vienu kļūdu šaušanā kļuva Soču olimpisko spēļu čempione Darja Domračeva no Baltkrievijas, kura Juškāni apsteidza par četrām minūtēm un 52,5 sekundēm.

Tikmēr otrajā vietā finišēja norvēģiete Tūra Bergere, no Domračevas atpaliekot par 10,7 sekundēm. Savukārt trešo vietu izcīnīja amerikāniete Sjūzana Danklija, kura uz goda pjedestāla kādā no Pasaules kausa posmiem stājusies pirmo reizi.

Pasaules kausa kopvērtējuma līdere Somijas biatloniste Kaisa Makarainena šoreiz ierindojās vien 23.pozīcijā.

Kopumā finišu sasniedza 94 sportistes.

Pasaules kausa kopvērtējumā Makarainenai izdevies saglabāt līderes godu - viņas kontā šobrīd ir 799 punkti, kamēr Bergere iekrājusi 778 punktus. Trešajā vietā ar 710 punktiem seko Domračeva.

Tikmēr Juškāne ar 17 punktiem atrodas kopvērtējuma 84.vietā.

Juškāne vienīgo reizi pie Pasaules kausa kopvērtējuma punktiem šosezon tikusi 13.martā Somijā, kad sprinta sacensībās ierindojās 24.vietā un sasniedza savu karjeras rekordu.

Posms sestdien turpināsies ar iedzīšanas distancēm, bet posmam un sezonai svētdien punkts tiks pielikts ar masu startiem.