Kaimiņu duelī uzvar slovāki, čehiem spēle par bronzu

Šodien Helsinkos pasaules čempionātā hokejā otrajā pusfinālā tikās Čehijas un Slovākijas valstsvienības, lai noskaidrotu Krievijas izlases pretinieci finālā.

Uzvaru ar rezultātu 3:1 izcīnīja Slovākijas valstsvienība un rīt spēlēs finālā pret krieviem, savukārt čehi un somi aizvadīs spēli par trešo vietu.

Rezultāts tika atklāts pirmās trešdaļas 16. minūtē, kad Slovākiju vadībā izvirzīja pieredzējušais uzbrucējs Miroslavs Šatans, bet otrā perioda vidū 1:1 panāca Čikāgas «Blackhawks» spēlētājs Mihaels Froliks.

Jau trešās trešdaļas pirmajā minūtē Šatans, kurš spēlē Bratislavas «Slovan», otro reizi mačā pārspēja Jakubu Kovaržu un atjaunoja slovākiem vienu vārtu pārsvaru, bet pēc nepilnām četrām minūtēm viņa komandas biedrs Libors Hudačeks dubultoja pārsvaru. Atlikušajā laikā rezultāts nemainījās un slovāki varēja svinēt iekļūšanu finālā.

Slovākija PČ finālā spēlēs trešo reizi. Iepriekš Slovākija 2000. gadā tika pie pasaules čempionāta sudraba medaļas, kad finālā zaudēja čehiem, bet divus gadus vēlāk slovāki izcīnīja zeltu, izšķirošajā mačā pieveicot tieši Krieviju.

«Apollo» jau ziņoja, ka sestdien pirmajā pusfinālā Krievijas hokejisti ar 6:2 uzvarēja pērnā gada pasaules čempionus somus.