Kornēliusa Gurlita mājā Zalcburgā atrastas vēl 180 gleznas

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Foto: Māja, kurā atrasti mākslas darbi

Vācu sirmgalvja Kornēliusa Gurlita mājā Zalcburgā atrastas vēl 180 gleznas, vēsta angļu valodā iznākošais tīmekļa laikraksts «Austrian Times».

Jaunāko atradumu vidū ir impresionista Kloda Monē glezna, kurā attēlots Tauera tilts Londonā. Mākslas darbs uzskatīts par pazudušu kopš 1903.gada, un tā vērtība aprēķināta ap desmit miljoniem eiro.

Kā jau ziņots, februārī Gurlita mājā Zalcburgā tika uzietas gandrīz 60 gleznas. Policijai rūpīgi pārmeklējot dažādus sadzīves priekšmetus, tika atrastas pārējās 180 gleznas.

Kopumā Zalcburgas miteklī atrastas 238 gleznas.

Kā jau ziņots, 2012.gadā policija Gurlita dzīvoklī Minhenē atrada aptuveni 1500 nacistu nolaupītas gleznas un zīmējumus.

Gurlits, kurš jau pārkāpis 80 gadu slieksni, dzīvojis savrupu dzīvi, galvenokārt iztiekot no līdzekļiem, kurus ieguvis par dažiem gadu gaitā pārdotiem mākslas darbiem.

Viņa tēvs ieguva šos mākslas darbus 30.-40.gados, kad nacistiskās Vācijas propagandas ministrs Jozefs Gēbelss bija uzticējis viņam gādāt par mākslas darbu eksportu.

Gurlita kolekcijā ir vairāku 20.gadsimta slavenāko mākslinieku darbi, tostarp Pablo Pikaso, Anrī Matisa un vācu gleznotāju Maksa Bekmana, Emīla Noldes un Maksa Lībermana darbi.

Atšķirībā no Minhenes dzīvoklī atrastajām gleznām, Zalcburgā atrastās netiek uzskatītas par nacistu nolaupītām. Tās savulaik piederējušas citam Gurlita radiniekam, nevis tēvam Hildebrandam, kurš nacistu valdīšanas laikā bija mākslas darbu tirgotājs.

Šonedēļ Gurlits piekrita atdot nolaupītās gleznas to īstajiem īpašniekiem vai mantiniekiem. Tiesas nozīmētais advokāts Kristos Ēdels, kurš pārstāv Gurlitu, paziņoja, ka tiks atdots kāds neidentificēts mākslas darbs, kuru policija atrada Gurlita dzīvoklī.

Pirms Otrā pasaules kara un tā laikā nacisti Vācijā un visā Eiropā sagrāba savā īpašumā tūkstošiem mākslas darbu, lielākoties konfiscējot tos ebrejiem vai piespiežot pārdot par nesamērīgi zemu cenu.

Tūkstošiem mākslas darbu ir atgriezušies pie saviem īpašniekiem vai to pēctečiem, bet daudzi joprojām nav atrasti.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu