Krastiņas 15 punkti palīdz «Kibirkštis-Tiche-IKI» triumfēt Lietuvā (1)

Latvijas basketboliste Ieva Krastiņa piektdien guva 15 punktus, palīdzot Lietuvas komandai Viļņas «Kibirkštis-Tiche-IKI» triumfēt Lietuvas čempionātā.

Finālsērijas trešajā spēlē Viļņas vienība ar rezultātu 72:66 (23:25, 15:17, 18:11, 16:13) savā laukumā pieveica Sabīnes Dukātes pārstāvēto Mariampoles «Sūduva» komandu.

Šajā mačā Krastiņa laukumā aizvadīja 29 minūtes un 58 sekundes, kuru laikā realizēja vienu no diviem izpildītajiem divpunktu metieniem, trīs no astoņiem tālmetieniem un četrus no sešiem soda metieniem.

Tāpat latviete izcīnīja četras atlēkušās bumbas, izpildīja trīs rezultatīvas piespēles, pieļāva trīs kļūdas un izprovocēja četrus noteikumu pārkāpumus, kas deva 12 efektivitātes koeficienta punktus.

Rezultatīvāk par Krastiņu uzvarētāju rindās nospēlēja vienīgi Mante Kvederavičiūte, kura guva 20 punktus.

Savukārt Dukāte laukumā pavadīja 23 minūtes un 24 sekundes, kuru laikā guva sešus punktus, realizējot divus no pieciem izpildītajiem tālmetieniem, bet netrāpot nevienu no trim divpunktu metieniem. Tāpat viņa izcīnīja trīs atlēkušās bumbas un izpildīja divas rezultatīvas piespēles, tiekot pie pieciem efektivitātes koeficienta punktiem.

Sērijā līdz trim uzvarām «Kibirkštis-Tiche-IKI» tika pie uzvaras ar rezultātu 3-0. Pirms tam sērijas pirmajā mačā Viļņas klubs savā laukumā guva panākumu ar 74:65, bet otrajā cīņā izbraukumā uzvarēja ar 83:78.

Kā ziņots, sezonas sākumā Krastiņas pārstāvētā komanda spēlēja FIBA Eirolīgas turnīrā, kur nepārvarēja apakšgrupu sacensības. Iepriekš šosezon Krastiņa kļuva par Lietuvas kausa izcīņas vērtīgāko spēlētāju, bet pirms nedēļas «Kibirkštis-Tiche-IKI» svinēja uzvaru Baltijas Sieviešu basketbola līgas (BSBL) finālspēlē.