Krievijas kosmiskais aparāts tomēr var nogāzties citur; Krievija atsauc prognozi

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Foto: ekrānuzņēmums no Youtube

Krievijas kosmosa aģentūra «Roskosmos» svētdien atsauca prognozes, ka Marsa pavadoņa izpētes zonde «Fobos-Grunt», kurai pēc palaišanas pērnajā novembrī neizdevās uzņemt paredzēto kursu, svētdienas vakarā varētu nogāzties pie Čīles krastiem.

Kā vēsta aģentūras mājaslapa, kosmiskā zonde uz Zemes varētu nogāzties svētdien laika posmā no plkst.14.36 līdz plkst.22.24 pēc Griničas laika (laika posmā no svētdienas plkst.16.36 līdz pirmdienai plkst.00.24 pēc Latvijas laika).

Tomēr ir atceltas sestdien izplatītās prognozes, ka zondes atlūzas varētu nogāzties Klusajā okeānā Čīles rietumu piekrastē.

Kā, atsaucoties uz informācijas avotiem «Roskosmos», vēsta ziņu aģentūra ITAR-TASS, tagad tiek prognozēts, ka zondes atlūzas nokritīs nomaļā Gobi tuksneša daļā Ķīnas teritorijā.

Sagaidāms, ka uz Zemes nogāzīsies 20 līdz 30 zondes fragmenti, kuru kopējais svars nepārsniegs 200 kilogramus.

Jau ziņots, ka Krievijas pirmais mēģinājums pēdējo divdesmit gadu laikā īstenot starpplanētu kosmisko misiju jau sākuma posmā pēc starta 9.novembrī cieta neveiksmi, jo pēc nonākšanas Zemes orbītā neiedarbojās zondes dzinējs.

«Fobos-Grunt» uzdevums bija trīs gadu laikā sasniegt Marsa pavadoni Fobosu, iegūt tā grunts paraugus un nogādāt tos atpakaļ uz Zemes.

Zondes glābšanas mēģinājumi cieta neveiksmi un «Fobos-Grunt» lēnām tuvojās ieiešanai atmosfērā.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu