Kuksikam lieliska debija, «VEF Rīga» mača galotnē zaudē CSKA (8)

VTB Vienotās basketbola līgas B apakšgrupas spēlē Latvijas čempionvienība «VEF Rīga» šovakar savā laukumā ar 84:88 zaudēja Krievijas spēcīgākajam klubam Maskavas CSKA.

«VEF Rīga» un Maskavas CSKA 84:88 (19:12, 38:38, 53:64).
Bajramovičs 23 (metieni - 8/14, 6 atl.b.), Kuksiks 19 (3p. - 5/6), Brauns 18 (10 rez. piesp., 4 kļūdas, 3 pārtv.b.), Nikss 12, Janičenoks 7, Robinsons 5 (6 atl.b.); Vīmss 22 (3p. - 6/8), Krstičs 15 (4 rez. piesp.), Džeksons 12 (4 rez. piesp.).

Pēc līdzīgā spēles sākumā «Vefiņam» izdevās izvirzīties vadībā un pēc nospēlētām desmit minūtēm iekrāt septiņu punktu pārsvaru (19:12), bet otrās ceturtdaļas sākumā pēc 11:0 izrāviena CSKA pārņēma vadību (25:23). Turpinājumā rezultāts auga līdzīgi un lielajā pārtraukumā komandas devās, rezultātam esot neizšķirtam - 38:38.

Trešajā ceturtdaļā Krievijas čempioni ieguva pārsvaru un sāka to palielināt (55:47), bet pirms pēdējām desmit minūtēm «VEF Rīga» bija -11 (53:64). Tomēr pēdējo ceturtdaļu laukuma saimnieki sāka ar astoņiem punktiem pēc kārtas un pietuvojās līdz 61:64.

Spēles uzvarētājs noskaidrojās tikai mača galotnē, kad par izšķirošo kļuva CSKA centra Nenada Krstiča izcīnīta atlēkusī bumba pie «Vefiņa» groza, kas 13 sekundes līdz spēles beigām ļāva viesiem panākt 86:82.

Nākamo spēli VTB Vienotās līgas turnīrā «VEF Rīga» basketbolisti aizvadīs nākamo svētdien, kad savā laukumā uzņems Ukrainas komandu Mariupoles «Azovmaš».