Latvija zaudē Horvātijai, olimpiskās spēles iet secen

Eiropas čempionāta spēlē par 5. līdz 8. vietu Latvijas izlases basketbolistes šodien Lodzā ar 75:84 zaudēja Horvātijas valstsvienībai, tādejādi zaudējot cerības turpināt cīņu par ceļazīmi uz 2012. gada Londonas olimpiskajām spēlēm.

Latvija un Horvātija 75:84 (20:15, 34:37, 52:61).
Tamane 16 (5 rez. piesp.), Babkina 15 (6 kļūdas), Kubliņa 12 (13 atl.b.), Baško 11, Niedola 7, Priede 6, Kārkliņa 4 (8 atl.b., 4 kļūdas), Eglīte 2, Nīmane 2; Iveziča 19 (6 atl.b., 4 pārtv.b., 4 kļūdas), Ciglara 17 (9 rez. piesp.), Šliškoviča 14, Mandira 13.

Interesanti, ka Horvātijas izlase šajā mačā izdarīja 36 (!) tālmetienus, no kuriem 13 bija precīzi.

Pirmajās desmit minūtēs latvietēm vairākkārt izdevās izcīnīt bumbas pie pretinieču groza un pagarināt uzbrukumus, tomēr rezultāts auga līdzīgi un tikai ceturtdaļas beigās pēc Tamanes un Priedes gūtajiem punktiem Latvijas izlase panāca 20:13.

Otrajā ceturtdaļā Horvātijas basketbolistes arvien vairāk meta trīspunktniekus (pirmajā puslaikā - 5/20) un no to veiksmes lielā mērā bija atkarīgs rezultāts. Vienubrīd horvātietēm bija +7 (34:27), taču tad precizitāte tālmetienos pazuda un latvietes panāca 34:34. Jāpiebilst, ka Latvijas komanda pirmajās 20 minūtēs kļūdījās jau 11 reižu, kamēr Horvātijas komanda pieļāva tikai piecas kļūdas.

Trešās ceturtdaļas sākumā latvietēm izdevās pārņemt vadību (39:37), tomēr turpinājumā uz katru sekmīgu Latvijas izlases uzbrukumu precīzi atbildēja arī horvātietes, kuras turpināja paļauties uz tālmetieniem. Ceturtdaļas beigās pēc vairākiem nesekmīgiem uzbrukumiem, Dikeulakosa tehniskās piezīmes un Horvātijas izlases precīziem uzbrukumiem rezultāts kļuva jau 50:59.

Pēdējās ceturtdaļas sākumā mūsu komandai bija jau -13 (54:67), bet, turpinot «lādēt» tālmetienus, Horvātijas basketbolistēm precizitāte uzlabojās vēl vairāk un rezultāta starpība sasniedza jau 20 punktus (56:76). Lai gan pēdējās minūtēs latvietes cīnījās līdz galam un centās izglābt maču, tomēr atspēlēties vairs nebija reāli...

Spēli par 7. vietu Eiropas čempionātā Latvijas izlase aizvadīs sestdien, plkst. 19.00, bet pretinieces kļūs zināmas piektdien.

Atgādinām, ka, lai iekļūtu olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīrā, bija jāizcīna vismaz 5. vieta.