Latvijas hokejisti ielaiž sešus vārtus un zaudē Zviedrijai (153)

«Euro Hockey Challenge» turnīra spēlē šovakar Latvijas izlases hokejisti ar 0:6 zaudēja Zviedrijas valstsvienībai.

Latvija un Zviedrija 0:6 (0:1, 0:3, 0:2).
Janmarks-Nīlēns (Juhansons, Ternbergs, 14), Jemtins (Ginge, Rozēns, 31), Nilsons (Jemtins, Rozēns, 33), Forsbergs (Rasmusons, Temmerness, 34), Grenstrēms (Forsbergs, Karlsons, 52), Ternbergs (Janmarks-Nīlēns, Akselsons, 53).
Vārtsargi: Jučers - Baklunds (no 30. minūtes Veslavs).
Soda minūtes: 16-22.

Mačs iesākās ļoti aktīvi un jau pirmajā uzbrukumā Latvijas komandai bija laba izdevība gūt vārtus. Trešdaļas vidū laukuma saimnieki ieguva tiesības divas minūtes spēlēt skaitliskajā vairākumā, kura pašā sākumā pa vārtu stabiņu trāpīja Indrašis, bet nedaudz vēlāk labu izdevību neizmantoja Jekimovs. Perioda 14. minūtē Jučera sargāto vārtu priekšā uz brīdi nepieskatīts palika Matiass Janmarks-Nīlens, kuram izdevās atklāt mača rezultātu - 0:1. Atlikušajā trešdaļas laikā abām komandām bija iespējas izcelties, taču vārtu gūti netika, bet pēdējās sekundēs Pavlovs saņēma divu minūšu noraidījumu.

Otrajās 20 minūtēs laukumā bija daudz asumu un netrūka noraidījumu, turklāt biežāk vairākumā spēlēja Latvijas izlase, kura darbojās labi, taču līdz precīzam metieniem tā arī nenonāca. Turpretī Zviedrijas komandai izdevās trīs reizes raidīt ripu Jučera sargātajos vārtos. Perioda 11. minūtē vārtu priekšā Andreasu Jemtinu nenoturēja Porejs - 0:2, bet pēc dažām minūtēm, spēlējot četri pret četri, ar 18 sekunžu intervālu vārtus guva Toms Nilsons (0:3) un Filips Forsbergs - 0:4.

Trešā perioda vidusdaļā zviedriem izdevās gūt vēl divus vārtus - vispirms precīzi meta Jonatans Grenstrēms (0:5), bet pēc nepilnas pusotras minūtes Martins Ternbergs panāca jau 0:6. Atlikušajā laikā rezultāts vairs nemainījās, tādējādi Latvijas izlases piedzīvoja smagāko zaudējumu pārbaudes spēlēs šajā pavasarī.

Atgādinām, ka svētdien abu komandu pirmajā tikšanās reizē Latvijas hokejisti piedzīvoja zaudējumu ar 1:2.

Nākamās pārbaudes spēles Latvijas valstsvienība aizvadīs 19. un 20. aprīlī, kad «Arēnā Rīga» mērosies spēkiem ar Baltkrievijas izlasi, bet 28. aprīlī Francijā tiks aizvadīta pēdējā pārbaudes spēle pirms pasaules čempionāta, kas sāksies 3. maijā.