Latvijas izlase brauks uz Poliju

Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra B apakšgrupas spēlē Latvijas valstsvienība grūtā cīņā ar 72:67 pārspēja Igaunijas basketbolistus, kvalificējoties finālturnīram.

Rezultatīvākais Latvijas izlases sastāvā ar 16 punktiem bija Andris Biedriņš, 13 punktus sakrāja Kaspars Bērziņš, bet desmit punkti Jāņa Blūma rēķinā. Igaunijas valstsvienības labā 21 punktu un 14 atlēkušās bumbas sakrāja Kristjans Kangurs, bet pa desmit punktiem guva Gerts Kullamē un Janars Taltss.

Spēles pirmās minūtes pagāja ar abu komandu neprecīziem metieniem, tādēļ rezultāts auga ļoti gausi, bet punkti galvenokārt tika gūti no soda metienu līnijas. Jāpiebilst, ka Biedriņš jau pirmajās desmit minūtēs tika pie desmit soda metieniem, no kuriem puse bija precīzi. Ceturtdaļas izskaņā pēc Bērziņa un Kristapa Janičenoka trīspunktu metieniem, kā arī Biedriņa diviem punktiem no groza apakšas Latvijas izlase ieguva desmit punktu pārsvaru, bet pirmā ceturtdaļa beidzās ar 20:10.

Otrās ceturtdaļas sākums aizritēja līdzīgā cīņā, bet ceturtdaļas vidū latviešu basketbolisti veica izrāvienu un pēc Kristapa Valtera tālmetiena panāca +14 (35:21). Pēdējās minūtēs igauņiem izdevās nedaudz samazināt pārsvaru, tomēr lielajā pārtraukumā Latvijas izlase devās ar deviņu punktu pārsvaru (38:29) pēc Kaspara Ciprusa slam dunk ar pārkāpumu.

Trešās ceturtdaļas ievadā Igaunijas izlasei pēc diviem Kangura tālmetieniem izdevās pietuvoties līdz piecu punktu starpībai (40:35). Ceturtdaļas vidū Latvijas izlasei laukumā atgriezās pamatsastāva spēlētāji un ar Biedriņa, Valtera un Uvja Helmaņa pūlēm atkal izdevās veikt nelielu spurtu, panākot 55:41, bet pirms pēdējām desmit minūtēm Latvijas valstsvienībai bija + 11 (55:44).

Pēdējā ceturtdaļa iesākās ar precīzu Bērziņa trīspunktu metienu, taču tam sekoja vairākas neveiksmīgas epizodes un pēc 37 gadus vecā veterāna Kullamē trim soda metieniem igauņi pievojās līdz 58:51, bet pēc vēl diviem Kullamē trejačiem Latvijas izlasei bija vairs tikai +1 (61:60). Turklāt pēc neilga brīža Biedriņš saņēma visai apšaubāmu piekto piezīmi, bet Kullamē ar diviem sodiņiem par tehnisko piezīmi (soliņam) panāca neizšķirtu (61:61).

Trīs minūtes līdz spēles beigām piekto piezīmi nopelnīja arī otrs garākais Latvijas izlases spēlētājs Bērziņš, bet Igaunijas izlase izvirzījās vadībā ar 64:65. Minūti un 40 sekundes līdz mača beigām Helmanis ar diviem sodiņiem atguva vadību Latvija izlasei (66:65), bet Taltss aizmeta garām četrus soda metienus pēc kārtas. Mūsu basketbolisti atbildēja ar diviem precīziem Janičenoka soda metieniem, bet pēc neilga brīža Janičenoks pārtvēra bumbu un guva vēl divus punktus - 70:65.

Tādejādi Latvijas basketbolisti izcīnīja uzvaru ar 72:67, bet D apakšgrupas spēļu rezultāti ļāva Latvijas izlasei jau šodien kvalificēties finālturnīram, jo D apakšgrupā jau trim komandām ir trīs zaudējumi, tādejādi šīs izlases (Čehija, Izraēla, Bosnija un Hercegovina) vairs nevar apsteigt mūsu basketbolistus cīņā par trim no četrām labākajām otrās vietas ieguvējām apakšgrupās.