Latvijas volejbolisti svarīgā cīņā piecos setos uzvar Spāniju (2)

Latvijas vīriešu volejbola izlase šodien izcīnīja svarīgu uzvaru 2013. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra spēlē.

Kvalifikācijas turnīra otrās kārtas pirmā sabraukuma pēdējā, trešajā mačā Latvija ar 3-2 (25:18, 20:25, 22:25, 25:18, 15:8) pārspēja Spānijas valstsvienību.

Labākais spēlētājs šajā spēlē ar 26 punktiem un labākais uzbrucējs ar 21 punktu Latvijas izlasē bija Hermans Egleskalns, bet piektais rezultatīvākais spēlē ar 14 gūtiem punktiem bija Viktors Koržeņevičs.

Kā ziņots, pirmajā kārtā ceturtdien Latvija ar 3-1 (25:19, 18:25, 25:19, 25:19) pārspēja sabraukuma mājinieci Ungāriju, bet Francijas izlase ar 3-1 (25:18, 25:14, 17:25, 28:26) pieveica Spāniju. Otrajā kārtā piektdien Latvija ar 1-3 (18:25, 25:19, 18:25, 22:25) zaudēja Francijai, kamēr Spānija ar 3-1 (25:17, 23:25, 25:16, 25:18) uzvarēja Ungāriju.

Līdz ar to apakšgrupas kopvērtējumā pirmo vietu ar sešiem punktiem saglabājusi Francija, Latvijai ir pieci punkti, tai ar četriem punktiem seko Spānija, bet Ungārija pašlaik cīnās bez punktiem.

Otrajā un noslēdzošajā sabraukumā izlases satiksies no 14. līdz 16. septembrim Jelgavā.

Apakšgupu uzvarētāji automātiski garantēs sev vietu finālturnīrā, bet apakšgrupu otro vietu ieguvēji aizvadīs cīņas ar citu apakšgrupu šīs pašas vietas ieguvējiem, sadalot atlikušās trīs ceļazīmes uz finālturnīru.

Finālturnīrs no 2013. gada 20. līdz 29. septembrim notiks Polijā un Dānijā. Finālturnīrā, kurā startēs 16 komandas, automātiski iekļuvušas Serbija, Itālija, Krievija, Slovākija un Bulgārija, kā arī Polija un Dānija, kas ir finālturnīra mājinieces.

Šajā turnīrā Latvijas izlasei nepalīdz tās potenciālais līderis Gundars Celitāns, kurš pēc veiksmīgas meningīta izslimošanas sasirdzis ar bronhītu.

Latvijas izlasei izvirzīts uzdevums kvalificēties 2013. gada Eiropas čempionāta finālturnīram.