Novickis atzīts par aizvadītā gada Eiropas labāko basketbolistu

Par aizvadītā gada Eiropas labāko basketbolistu otrdien nosaukts Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) čempionvienības Dalasas «Mavericks» pārstāvis vācietis Dirks Novickis, vēsta Starptautiskās Basketbola federācijas Eiropas nodaļa («FIBA Europe»).

Novickis kļuva par uzvarētāju ekspertu komisijas balsojumā, apsteidzot Spānijas izlases kapteini un pagājušā gada Eiropas čempionāta finālturnīra vērtīgāko spēlētāju Huanu Karlosu Navarro, savukārt līdzjutēju balsojumā vācietis ierindojās tikai ceturtajā pozīcijā.

Tādējādi Novickis par Eiropas labāko basketbolistu nosaukts jau otro reizi karjerā. Pirmo reizi vācietis šo godu izpelnījās 2005. gadā.

Eiropas čempionātā, kurā Vācija ieņēma devīto vietu, Novickis astoņās spēlēs vidēji guva 19,5 punktus un izcīnīja 6,6 atlēkušās bumbas.

Savukārt pagājušajā NBA sezonā, kura 33 gadus vecais Novickis tika pie sava pirmā čempiona gredzena, vācietis regulārajā čempionātā vidēji guva 23 punktus un izcīnīja 8,4 atlēkušās bumbas, bet izslēgšanas spēlēs viņa kontā vidēji 27,7 punkti un 8,1 atlēkusī bumba ik mačā.

Novickis, kurš izpelnījās arī Vācijas gada sportista godu, tika atzīts par NBA izslēgšanas spēļu turnīra vērtīgāko spēlētāju.