Orientierists Bertuks izcīna piekto vietu Eiropas čempionātā (3)

Latvijas vienīgais profesionālais orientierists Edgars Bertuks šoien izcīnīja piekto vietu Portugālē notiekošā Eiropas čempionāta vidējā distancē.

Par Eiropas čempionu kļuva Šveices orientierists Daniels Hubmans, kurš 7,9 kilometrus garo distanci veica 32 minūtēs un 23 sekundēs. Otro vietu tikmēr izcīnīja viņa tautietis Fabians Hertners, bet trešais bija pazīstamais Tjerī Žeržū no Francijas.

Bertuks no uzvarētāja atpalika par vienu minūti un 17 sekundēm, bet bronzas godalgas laureātam piekāpās vien par 36 sekundēm.

«Fiziski jutos ļoti labi, un pavisam nedaudz pietrūka, lai teiktu, ka perfekti,» Latvijas Orientēšanās federācija citē Bertuku. «Apvidus bija ārkārtīgi ātrs, tomēr biju gatavojies skriet vēl ātrāk. Nedaudz pievīla tas, ka lielā daļā apvidus zeme bija uzarta, un tas nedaudz palēnināja manu soli distancē, jo biju gatavojies skriet pa līdzenāku pamatu. Attiecībā uz tehnisko pusi - kļūdas praktiski nepieļāvu. Vairākās vietās distances laikā nebiju pārliecināts par sevi un ievērojami sabremzējos, lai nepieļautu kļūdas. Kopumā tas maksāja apmēram 30 sekundes.»

Tikmēr citi Latvijas orientieristi finišēja zemākās pozīcijās - Mārtiņš Sirmais ierindojās 26. vietā, bet Artūrs Pauliņš - 53. pozīcijā. Ne tik labi klājās arī Jānim Tamužam (76. vieta), Jānim Sāram (98.) un Andrim Jubelim (99.).

Kopumā finišu sasniedza 112 sportisti.

Sieviešu konkurencē visaugstāko pozīciju no Latvijas pārstāvēm izcīnīja Laura Vīķe, kurai 35. vieta, kamēr Inga Dambe bija sešdesmitā.

Kā zināms, svētdien tika anulēta vidējās distances kvalifikācijas rezultāti, tādēļ visi sportisti pirmdien piedalījās tās A finālā.

Savukārt svētdien notikušajās sprinta sacensībās vislabāk veicās Pauliņam, kuram A finālā izdevās iegūt 45. vietu, kamēr Vīķe sieviešu konkurencē tajā finišēja 49.pozīcijā.

B finālā Dāvis Dišlers bija sestajā pozīcijā, bet Tamužs - 25. vietā, bet Līga Āriniece uzrādīja labāko laiku dāmu konkurencē.

Otrdien Eiropas čempionātā gaidāmi starti garajā distancē, bet trešdien - stafetē.