Pieci mīti par ekoloģiskajiem piena produktiem

CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Foto: Publicitātes foto

Trūkst uzticamības, ka tas tiešām ir EKO produkts

Sabiedrībā bieži tiek jaukti jēdzieni, kas ir dabisks un ekoloģisks, bet kas ir svaigs produkts. Pamatā šai neipzratnei ir informācijas trūkums. Svaigs produkts ir neapstrādāts jeb zaļš, jeb ko izaudzē zemnieks, vai iegūstam piemājas dārziņā. Savukārt ekoloģisku produktu ražošanas process notiek saskaņā ar dabu, kad netiek izmantotas nekādas ķīmiskas vielas, ko stingri kontrolē sākot no zemnieku saimniecības līdz pat produkta fasēšanai. Visas izejvielas ir īpaši sertificētas, tādējādi nodrošinot stingru kontroli un uzticamību.

«Baltais» EKO produktu ražošanā tiek izmantotas izejvielas tikai no sertificētām bioloģiskajām zemnieku saimniecībām. Lai iegūtu šādus sertifikātus, tām nepieciešams samērā garš laika posms, pārejot no ierastās lauksaimniecības uz bioloģisko. Šajā termiņā zeme atgūst savu dabiskumu un audzētie produkti vairs nesatur ķīmiskas vielas vai pesticīdus.

«Baltais» EKO produktu ražošana ir pilnība nošķirta no citiem zīmoliem, lai tādējādi nodrošinātu augstu kvalitāti un uzticamību.

EKO produkti ar garu lietošanas termiņu, liek šaubīties vai izejvielas tiešām ir bioloģiskas

Ražošanas process ekoloģiskajiem produktiem un pārējiem būtiski neatšķiras. Galvenā atšķirība ir izejvielās, kādas tiek izmantotas. Katra «Baltais» EKO produkta sastāvdaļa ir iegūta atbilstoši stingrām prasībām, ko izvirzījušas valsts institucījas, lai garantētu atbilstību normām. Pareiza tehnoloģiju izmantošana spēj nodrošināt samērā garu roduktu uzglabāšanas laiku, neizmantojot mākslīgas piedevas.

Jebkura piedeva, piemēram, kukurūzas ciete, pārtikas želatīns u.c. nav ekoloģiski

Jebkura viela, kas tiek pievienota ražošanas procesā ir bioloģiska, ko apliecina sertifikāti. A/S «Tukuma Piens» tehnoloģe Sandra Firleja skaidro, ka pārstrādājot ekoloģisko pienu, tiek pievienotas tikai augstvērtīgas un sertificētas bioloģiskās izejvielas, lai tādējādi iegūtu vēlamo produktu, piemēram, jogurtu. Lai tas atbilstu mūsu izpratnei par garšīgu un arī acīm tīkamu gardumu, tiek pievienotas papildu vielas, nodrošinot krēmīgu un biezu masu. Taču arī, piemēram, kukurūzas ciete un pārtikas želatīns ir ekoloģisks, tādēļ bažām nav pamata!

EKO piena produktu ražošanā izmanto piena pulveri, nevis svaigu pienu

A/S «Tukuma Piens» jebkura produkta ražošanā izmanto tikai svaigu pienu, savukārt bioloģiskais piens uzņēmumā tiek nogādāts īpaši marķētās cisternās no zemnieku saimniecībām.

Ražošanas procesā šis piens tiek pārstrādāts pilnīgi tīrās iekārtās, lai nepieļautu tā saskarsmi ar citiem produktiem. Arī katra fasēšanas iekārta tiek īpaši sagatavota, lai varētu izpildīt Valsts SIA «Sertifikācijas un testēšanas centra» noteiktās prasības un nodrošināt ekoloģisko produktu kvalitāti un atbilstību. A/S «Tukuma Piens» jogurtu un citu piena produktu dabiskās garšas pamatā ir īsts piens, kuru nespētu panākt ar piena pulveri.

Nav jēgas pirkt, jo apkārtējā vide tāpat ietekmē negatīvi

Katra cilvēka izvēle ir pirkt ekoloģisku vai «parastu» produktu. Jo vairāk mūsu apkārtējie izlems par labu «zaļai» dzīvošanai, jo mazāk vidē nonāks kaitīgas vielas, kas ietekmē jebko. Zeme uzsūc ķimikālijas, kas nonāk upēs un ezeros, savukārt mūsu organisms cieš no pārlieku daudz mākslīgām piedevām, kas it kā padara pārtiku skaistāku, saldāku un ilgāk uzglabājamu. «Baltais» EKO produkti ir ražoti tā, lai ikvienam veikalā būtu pieejami ekoloģiska un garšīga pārtika, domājot gan par savu veselību, gan nākotni kopumā.

*Maksas saturs

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu